kermanyy

Sunday, 24 October 2021

امارات متحده عربی کاوشگری برای هدف قرار دادن سیارک بین مریخ و مشتری انجام می دهد

امارات متحده عربی کاوشگری برای هدف قرار دادن سیارک بین مریخ و مشتری انجام می دهددوبی ، امارات متحده عربی – امارات متحده عربی روز سه شنبه اعلام کرد که قصد دارد کاوشگری را بر روی یک سیارک بین مریخ و مشتری جمع آوری کند تا اطلاعات مربوط به منشاء جهان را جمع آوری کند ، جدیدترین پروژه در برنامه بلند پروازانه فضایی این اتحادیه مملو از نفت.

فرود موفقیت آمیز امارات متحده عربی به یک باشگاه نخبه اتحادیه اروپا ، ژاپن و ایالات متحده می پیوندد ، که این موفقیت را در یک سیارک یا یک دنباله دار به پایان رسانده است. این کاوشگر در قسمت عقب این سیارک باقی می ماند و اطلاعات مربوط به ترکیب این سیارک را در طول عمر باتری های آن به زمین باز می گرداند.

هدف این پروژه پرتاب 2028 با فرود در 2033 است ، سفری پنج ساله که سفینه فضایی تقریباً 2.2 میلیارد مایل را طی می کند. فضاپیما مجبور شد ابتدا یک تیرکمان بچه گانه در اطراف ناهید و سپس روی زمین بگیرد تا فاصله کافی را برای رسیدن به یک سیارک در 350 میلیون مایل دورتر جمع کند.

سارا العامیری ، رئیس فضایی امارات گفت: داده های جمع آوری شده توسط امارات هنوز مورد بحث است اما این ماموریت چالشی بزرگتر از نسخه های قبلی خود خواهد بود ، زیرا فضاپیما هم نزدیک خورشید و هم دور از آن حرکت می کند. آژانس و وزیر فناوری فناوری پیشرفته

العامری به آسوشیتدپرس گفت: “از آنجا که این امر پشت مأموریت مریخ امارات است ، تعدادی از عوامل دشوارتر و نه دشوارتر هستند.” اگر ما بدون پیشینه فعلی ماموریت مریخ امارات به این مأموریت برسیم ، دستیابی به آن بسیار دشوار خواهد بود. “

به گفته ناسا ، حدود 1.1 میلیون سیارک شناخته شده به دور منظومه شمسی ، بقایای خلقت ، می چرخند. بیشتر مدار خورشید در منطقه بین مریخ و مشتری توسط ماموریت پیشنهادی اماراتی هدف قرار می گیرد. این ترکیب شامل اجزای سازنده دنیایی است که اکنون می شناسیم.

آژانس فضایی امارات اعلام کرد در این پروژه با آزمایشگاه فیزیک جوی و فضا در دانشگاه کلرادو همکاری خواهد کرد. او از ارائه اتهام فوری برای این تلاش یا توصیف ویژگی های خاص سیارکی که مایل به مطالعه بود خودداری کرد. العامری گفت که بحث هایی در مورد اینکه تجهیزات سفینه فضایی چه چیزی را حمل می کند در حال انجام است که بر ویژگی هایی که می بیند تأثیر می گذارد.

این پروژه پس از آن صورت می گیرد که امارات کاوشگر آمال یا “امید” خود را در ماه فوریه در مدار مریخ قرار داد. ساخت و راه اندازی آمال برای خودرویی به اندازه 200 میلیون دلار هزینه در بر داشت. این شامل هزینه های عملیاتی در مریخ نمی شود. به نظر می رسد ماموریت سیارک ها با توجه به چالش های آن گران تر باشد.

امارات قصد دارد در سال 2024 یک فضاپیمای بدون سرنشین به ماه بفرستد. این کشور ، محل ابوظبی و دبی ، همچنین هدف بلندپروازانه ای برای ایجاد مستعمره انسان در مریخ تا سال 2117 تعیین کرده است – اما هدف سریعتر این است که هر دو اقتصاد فضایی خصوصی و دولتی با پروژه های خود

“غم انگیز است. این چالش برانگیز است. “العامری در مورد پروژه سیارک ها گفت. “ما کاملاً آن را درک کرده و از آن قدردانی می کنیم ، اما مزایای استفاده از چنین برنامه ها و پروژه های چالش برانگیزی را درک می کنیم.”

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *