امام راحل حقیقت همیشه زنده تاریخ است


به گزارش خبرگزاری فارس از ساوه، حجت الاسلام جعفر رحیمی در خطبه های امروز نماز جمعه با گرامیداشت سالگرد رحلت امام، اظهار داشت: برخی از یاران امام به آرمان های خود پشت کردند.

وی با بیان اینکه امام راحل بر سه بعد عقلانیت، معنویت و عدالت تکیه داشتند، افزود: امام در بعد عقلانیت مردم را محوری ترین پایه می دانستند و معتقد بودند که قدرت منهای ملت یک قدرت پوسیده است، سپس حکومت اسلامی است. بهترین مدل حکومتی که کشور می شناخت.

خطیب نماز جمعه ساوه با تاکید بر اینکه امام راحل در مقابل دشمن انعطاف پذیر نبودند و به آنان اعتماد نداشتند، اعلام کرد: کائنات عالم هستی و شیطان دشمن آشتی ناپذیر خدا و انسان است.

حجت الاسلام رحیمی افزود: امام همواره به وظیفه دینی و اخلاقی خود عمل می کرد و خود را بنده خدا می دانست و هر تکلیف دینی را که انجام می داد با شجاعت و اراده احساس می کرد و در این آگاهی امید و توکل خالص به خدا داشت.

وی امام خمینی (ره) را حقیقت همیشه زنده تاریخ دانست و گفت: همه صفات لازم برای اینکه انسان بتواند در چنین موقعیت حساس و خطرناکی به وظایف خود عمل کند و رضایت خدا و وجدانش را جلب کند، در این امر جمع شده است. مردی که امروز نام بزرگ او در تاریخ جاودانه شده است.

رحیمی در بخشی دیگر از خطبه های خود با اشاره به آغاز سی و چهارمین سال رهبری حضرت آیت الله خامنه ای گفت: امروز اگر با دریچه واقع بینانه به واقعیت ها نگاه کنیم، خواهیم دید که این رهبر عزیز توانسته سکان نظام اسلامی را بر عهده بگیرد. انقلاب، و اگر بخواهیم مروری بر تاکتیک ها و مدیریت اعلیحضرت جواب ده ها یا صدها کتاب را نمی دهد.

وی افزود: اگر امروز در آستانه تبدیل شدن به کشوری توسعه‌یافته و تأثیرگذار در جهان هستیم و بحران‌های داخلی و خارجی کنترل و مدیریت شده است، دلیلی جز عنایت الهی و تدبیر مقام معظم رهبری برای آن متصور نیستیم. و استان. مداری.”

خطیب نماز جمعه ساوه تبیین جهاد برای مبارزه با تحریف امام و رهبری را از ملزومات امروز جامعه خواند و تصریح کرد: دشمنان نیز باید جرات کشتن گاری ها را داشته باشند.

وی گفت: اگر امروز فیلم «عنکبوت مقدس» ساخته می شود، در راستای یک بازی استراتژیک است و استراتژی کلان دشمن در راستای اسلام هراسی، ایران هراسی و هتک حرمت به مقدسات است و این یکی از سیاست های عادات دشمنان

حجت الاسلام رحیمی از هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر دعوت کرد تا با تولید آثار فاخر و تأثیرگذار دینی، انقلابی و ملی پاسخگوی این جریانات مسموم و عناصر بدبخت باشند و گفت: دوستان و مسئولان در پوشش بدخواهی مراقب اقدامات خود باشند. نیت و غافل نباشید و به حقوق مردم رسیدگی کنید.

گفتنی است پیش از خطبه های امام جمعه ساوه، جمعی از نوجوانان دهه هشتاد و نود سرود این فرمانده را نواختند.

انتهای پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید