امروزه «انتقاد» رمز تعالی، رشد و پیشرفت است


به گزارش خبرنگار ابرکوه فارس محمدکاظم رحیمی نژاد شب گذشته در حاشیه اختتامیه اولین جشنواره دانش آموزی شهرستان ابرکوه با بیان اینکه انتقاد رمز تعادل، رشد و پیشرفت است، اظهار داشت: معلمان باید آگاه باشند و بپذیرند که نقد یک امر است. حق مسلم دانش آموزان

و افزود: نسل امروز نسلی است که باید با تقوای حضور رشد کند و چاره آن داشتن عقلانیت، منطق و تشخیص همراه با قدرت تبیین شیوه کار معلمان است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد گفت: وارد مرحله و عصر جدیدی شده ایم که وجه بارز آن تغییر است و یکی از پیامدهای این تغییر شکاف مهارتی است که برای دانش آموزان و کارگران صادق است.

بنابراین راه حل این تغییر این است که به دانشی که می آموزیم و منابعی که در اختیار داریم راضی نباشیم. دانش آموزان خود را به کتاب های درسی و معلمان خود را به دانشی که سال ها پیش در دانشگاه ها آموخته اند محدود نکنید.

رحیمی نژاد تصریح کرد: حرکت هایی مانند جشنواره تابستانی دانش آموزی ابرکوه که زیربنای خرد و تربیت را رقم زد، نشان می دهد که همه دوست دارند دانش آموزان به توانایی های خود پی ببرند و شکاف مهارتی را به حداقل برسانند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: من ابرکوه را شهر نویسندگان و اندیشمندان می دانم و معتقدم شما بزرگواران باید با این جرقه ها و بسترهایی که فراهم می شود در تقویت، پرورش و رشد فرهیختگان و نخبگان تلاش کنید.

انتهای پیام/ف
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید