امضای یادداشت تفاهم صادرات محصولات کشاورزی از ایران به چین


به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، وزیر جهاد کشاورزی در سفر به شهرستان ملایر تفاهم نامه صادرات محصولات کشاورزی از ایران به چین را در قالب ویدئو کنفرانس امضا کرد.

سید جواد ساداتی نژاد در مراسم امضای تفاهم نامه صادرات محصولات کشاورزی از ایران به چین گفت: در راستای سیاست های دولت سیزدهم برای توسعه همکاری های اقتصادی با کشورهای منطقه و شرق آسیا و دیپلماسی فعال به کشور صادرات محصولات کشاورزی از کشور، دو سند مهم برای افزایش صادرات جمهوری اسلامی ایران به چین پس از چندین ماه مذاکره فشرده، امروز توافق نهایی در استان همدان و پکن امضا شد.

وی با اشاره به اینکه اولین سند پروتکل الزامات بهداشت گیاهی برای صادرات مرکبات تازه از ایران به چین است، افزود: با امضای این سند برای اولین بار دسترسی ایران به بازار ۶۰۰ میلیون دلاری مرکبات چین فراهم شد.

وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد: سند دوم پروتکل الزامات بهداشتی صادرات عسل از جمهوری اسلامی ایران به جمهوری خلق چین است. با امضای این تفاهم نامه، تولیدکنندگان عسل ایرانی محصولات خود را به چین صادر خواهند کرد.

وی با تاکید بر اینکه این سند حاصل همکاری های مطلوب وزارت جهاد کشاورزی و وزارت امور خارجه ایران است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر صادرات مستقیم محصولات کشاورزی از ایران به چین ۵۰۰ میلیون تومان است که این میزان رشد داشته است. چندین برابر نسبت به سال های گذشته

ساداتی نژاد با تاکید بر اینکه پس از ۱۶ سال مجوز صادرات سیب به پاکستان صادر شد، ادامه داد: پس از ۶ سال صادرات مرغ به عراق نیز صادر شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: محصولات کشاورزی ایران و همچنین کشمش ملایر که کیفیت بالایی دارد و نام جهانی دارد با کیفیت بالایی صادر می شود.

انتهای پیام/۸۹۰۳۳/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید