امیر عبداللهیان حمله به فرودگاه دمشق را محکوم کرد


به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، پس از تجاوزات اسرائیل و حمله به فرودگاه دمشق، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از تجاوزات اسرائیل به فرودگاه دمشق و در اسرائیل در گفتگو با فیصل مقداد وزیر سوریه جمهوری عربی سوریه را به شدت محکوم کرد و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره از دولت و ملت سوریه حمایت کرده و خواهد کرد.

وی گفت: تداوم حملات ما توسط رژیم متجاوز اسرائیل به زیرساخت‌های سوریه از جمله فرودگاه‌ها، بنادر و دیگر مراکز حیاتی نه تنها نقض آشکار حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه است، بلکه بر خلاف تمامی قوانین، هنجارها و اصول بین‌المللی است. او این انسان است.

امیر عبداللهیان از سکوت غیر قابل قبول کشورها و جامعه جهانی، مجامع منطقه ای و بین المللی ابراز تاسف کرد و آن را مایه شرمساری خواند.

فیصل المقداد وزیر امور خارجه سوریه در این گفتگوی تلفنی با تشکر از حمایت های جمهوری اسلامی ایران، بر ادامه مقاومت مردم سوریه در برابر اشغالگری و تجاوزات رژیم صهیونیستی تاکید کرد و گفت: ضعف رژیم غاصب صهیونیستی است. . صهیونیست ها به دنبال ایجاد صلح و ثبات در منطقه هستند تا وضعیت ناپایدار و شکننده آن را پنهان کنند.

وزیر امور خارجه سوریه افزود: هدف حملات اسرائیل تقویت باقی مانده گروه های تروریستی از جمله داعش و جبهه النصره در سوریه است و البته راه به جایی نخواهد برد.

وی در پایان تاکید کرد: چنین تجاوزاتی عزم مردم و دولت سوریه را در مقابله با اشغالگری و تروریسم بیش از پیش تقویت خواهد کرد.

به گزارش فارس، روسیه نیز به این حمله واکنش نشان داد و «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای گفت: این یک بخش اساسی حقوق بین‌الملل است و کاملا غیرقابل قبول است.

انتهای پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید