امیر قطر برای اولین بار پس از محاصره به قاهره سفر می کند


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، منابع خبری عربی از سفر «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر به مصر و دیدار وی با «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر برای نمایشگاه امروز (جمعه) خبر دادند.

فصل های جدید”روسیه امروزالعربی الجدید به نقل از العربی الجدید گزارش داد: امیر قطر و رئیس جمهور مصر با یکدیگر دیدار می کنند زیرا این اولین بار از زمان محاصره دوحه توسط برخی کشورهای عربی از جمله قاهره است.

رسانه ها در ادامه گزارش خود از این سفر به نقل از منابع ناشناس اعلام کردند که امیر قطر (جمعه) در پاسخ به دعوت السیسی به قاهره خواهد رفت. پیش از این امیر قطر از السیسی برای سفر به دوحه دعوت کرده بود.

به دعوت پل کاگامه، رئیس جمهور رواندا، شیخ تمیم آل ثانی نیز قرار است در بیست و ششمین نشست مشترک المنافع که در مرکز همایش های کیگالی برگزار می شود، شرکت کند.

روابط دوحه و قاهره پس از رفع محاصره قطر و پس از نشست العلا در ۵ ژانویه ۲۰۲۱ با هدف تامین منافع کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و بازگرداندن قطر به روابط عادی با این کشورها بهبود یافته است. . . روابط قطر و مصر در ماه های اخیر به طور رسمی از طریق جلسات و سفر در سطح وزیران بهبود یافته است.

انتهای پیام/ م
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید