انتقاد امام جمعه از سنگ شکنی برای اشتغال جوانان در شهرک صنعتی آبادان


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان دیر، حجت الاسلام محمود کارگر در خطبه های نماز این هفته منطقه آبادان اظهار داشت: برای داشتن زندگی خوب لازم نیست در تمام مهارت های زندگی متخصص باشید. برعکس، فقط مواظب باشید که “هوس” و “رحمت” در زندگی شما کم نشود.

امام جمعه آبادان افزود: مهمترین آرزوی هر جوانی این است که مشکل اشتغال خود را به موقع حل کند تا بتواند تشکیل خانواده دهد، اما متأسفانه بسیاری از دوره های دانشگاهی به بیکاری ختم می شود و دلیل اصلی بیکاری نداشتن مهارت است. که مهم است از یک سو به عهده متخصصان فنی است و از سوی دیگر نیاز به رفع موانع دارد.

خطیب نماز جمعه آبادان گفت: وقتی جوانی با استفاده از مهارت و دانش خود وارد اشتغال می شود، اگر کارمندان اشتغال ایجاد نکرده و راه او را آسان نمی کنند، حداقل راه را بر روی جوان و دغدغه هایش نبندند. .

وی تصریح کرد: جوانان آبادانی برای ایجاد اشتغال در شهرک صنعتی گام برداشتند اما متاسفانه موانع تولید توسط برخی کارشناسان در شهرک صنعتی ایجاد شد و هزینه های آنها را چند برابر کرد.

کارگر ادامه داد: زمینی که مقصد صنایع غذایی و شیمیایی بود با هم بود و حالا که این جوانان شروع به ساخت و ساز کرده اند، سلامت اجازه نمی دهد. برای جابجایی زمین باید چندین برابر قبل هزینه کنند چرا که کارشناسان شهرک صنعتی به موقع قیمت ها را محاسبه می کنند.

امام جمعه آبادان با قدردانی از حضور کارشناسان بهزیستی شهرستان دیر در سفره نماز این هفته آبادان خاطرنشان کرد: گاهی می شنوید که برخی از جوانان در انتخاب شغل مردود می شوند و دلیل آن را تحقیقات محلی می دانند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در بررسی های محلی باید دقت کرد و منطقی گفت چرا که گاهی لازم نیست هر چه معقول است گفت. متأسفانه برخی افراد را شخصاً طرد می کنند و این شایسته جامعه نیست.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید