انتقاد امام جمعه چادگان از وضعیت بد حمل و نقل عمومی در این شهر


به گزارش خبرگزاری فارس از چادگان، حجت الاسلام سید محمود بنی جمالی امام جمعه چادگان در خطبه های نماز جمعه این هفته چادگان ضمن تبریک روز شهرداری و شورایاری روستاها به مسئولان و کارگران شهرداری گفت: نگین گردشگری استان اصفهان ترمینال ندارد و مردم در سرما و گرما سفر می کنند، باید در آفتاب و برف و باران بمانند.

وی با اشاره به مشکل ترمینال در نگین گردشگری اصفهان افزود: هرچند شهرداری چادگان برای ساخت ترمینال اعلام آمادگی کرده است، اما مسکن و شهرسازی برای تامین زمین نیازمند هزینه های زیادی است و این جای تعجب دارد. شهرداری که زمین را برای خودش نمی خواهد و برای رفاه و آسایش مردم و گردشگران ترمینال می سازد.

بانیجمال از مدیران درباره این موضوع پرسید و گفت: من به مدیران گفتم حتی اگر در دفترشان بنشینند و بگویند موانع قانونی وجود دارد هنر نیست. همه ما می دانیم که موانع قانونی وجود دارد. هنر این است که با مدیران استانی مشورت کنیم و آنها را متقاعد کنیم که از ابزارها و تبصره های قانونی استفاده کنند.

امام جمعه چادگان خاطرنشان کرد: امروز ساخت پایانه شهر چادگان مربوط به مسکن و شهرسازی است و امیدوارم مدیران شهری و استانی این مانع را برطرف کرده و این قطعه زمین را در اختیار شهرداری و شهرداری قرار دهند. اعضای محترم و شورا به تعویق نخواهد افتاد.

وی در ادامه از نبود حمل و نقل درون شهری انتقاد کرد و اظهار داشت: ناوگان حمل و نقل درون شهری نداریم و این امر مردم محله مندرجان و سمندقان را با مشکل مواجه کرده است. اگر یکی از شهروندان محله سمندگ بخواهد به مرکز شهر بیاید باید خودروهای عبوری را بخواهد.

بانیجمال تصریح کرد: مسئولان جلسات متعددی در استان برگزار کردند و پیشنهاد فروش اتوبوس های فرسوده و مستعمل را به ما دادند. غافل از اینکه پرداخت بهای اتوبوس در توان شهری مثل چادگان نیست. اتوبوس سواری در شأن مردم این شهر است، آیا این مردم لیاقت ندارند اتوبوس را به شهر چادگان اختصاص دهند؟

امام جمعه چادگان ادامه داد: تاکسی و تاکسی در شهر نداریم. بنابراین برای افرادی که در دورترین نقاط شهر هستند و می خواهند به مرکز شهر بروند حداقل یک وسیله حمل و نقل باید در نظر گرفته شود.

سوال: از مسئولان استانی می خواهیم به این گوهر گردشگری توجه کنند و وسایل حمل و نقل عمومی را در داخل و خارج شهر قرار دهند و موانع ساخت ترمینال را در دستور کار خود قرار دهند.

انتهای پیام/۶۳۱۲۸/م/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید