انتقاد رهبر کره شمالی از کمبود دارو در این کشور در شرایط کرونا


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در نشست کمیته سیاسی حزب کارگران کره از مقامات این کشور بابت کمبود دارو در شرایط گسترش شیوع ویروس کرونا در این کشور انتقاد کرد. 

براساس گزارش خبرگزاری یونهاپ به نقل از رسانه‌های دولتی کره شمالی، کیم جونگ اون در این جلسه که امروز دوشنبه برگزار شده خواستار بسیج سربازان ارتش برای رفع کمبودهای دارویی و درمانی در پیونگ یانگ شده است. 

خبرگزاری رسمی کره شمالی(KCNA) روز یک شنبه از برگزاری نشست اضطراری اداره سیاسی حزب برای بحث در مورد اقدامات لازم برای پیشگیری از همه گیری کرونا خبر داده بود. 

براساس این گزارش، کیم در نشست روز دوشنبه انتقاد کرده که دارو به طور مناسب تهیه و توزیع نشده است؛ هرچند که اداره سیاسی دستورات لازم را برای آزادسازی فوری و تامین به موقع داروهای ذخیره دولتی و دستور به همه داروخانه‌ها برای فعالیت ۲۴ ساعته صادر کرده بود.

روز یک شنبه کره شمالی از مرگ ۸ نفر دیگر بر اثر کرونا خبر داد و اعلام کرد مجموع فوتیهای این کشور به ۵۰ نفر رسیده است. مجموع مبتلایان با علائم تب در سراسر این کشور نیز ۳۹۲ هزار نفر اعلام شده است.

کره شمالی روز ۲۲ اردیبهشت ماه از ثبت اولین مورد کرونا در این کشور خبر داد و پس از آن رهبر این کشور دستور قرنطینه شهرها را صادر کرد.

انتهای پیام/م
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید