انجمن ۱۳ هزار نفری کتابخانه مرکزی ایلام


مامی زاده رئیس کتابخانه مرکزی استان ظهر امروز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام اظهار داشت: ادارات کتابخانه مرکزی شامل مخزن اصلی، گروه کودکان، اداره مرجع، نابینایان، برادران و خواهران، اتاق مطالعه، زمین بازی کودکان و اتاق جلسه.

وی افزود: خدمات مختلف در سطح کتابخانه مرکزی از جمله امانت کتاب، فعالیت های فرهنگی از جمله دیدار با کتابخوان، کتابخوانی در کنار هم، قصه گویی، آموزش انیمیشن و اوریگامی، آموزش رایانه برای تمامی گروه های سنی، اجرای کمپین های مختلف از جمله کاردستی با مواد منسوجات. و کتاب ها دست ساز برای کودکان و نوجوانان، برگزاری کارگاه های آموزشی مختلف برای جوانان و بزرگسالان دانش آموزان و همکاران، بازدید از خانه سالمندان، زندان ها، مهدکودک ها، کودکان کار و گروه های آسیب پذیر جامعه و برنامه های متنوع و عضویت رایگان برای آنها ارائه می شود.

رئیس کتابخانه مرکزی استان تصریح کرد: علاقه مندان به عضویت در کتابخانه مرکزی باید با ارائه شناسنامه، هزینه ۱۱ ساله را پرداخت کرده و از خدمات کتابخانه بهره مند شوند.

وی افزود: در حال حاضر ۱۳ هزار عضو کتابخانه داریم و سرویس قرائت خانه به صورت مجزا از شنبه تا پنجشنبه اجرا می شود.

رئیس کتابخانه مرکزی استان ادامه داد: بخش کودک و نوجوان کتابخانه مرکزی ایلام به منظور ارتقای سطح آشنایی کودکان و نوجوانان با خدمات کتابخانه و ایجاد ساعات شاد و مفرح برای این عزیزان همه روزه از ساعت ۹ صبح ساعت ۱۸ هر روز. ساعتی، برنامه های متنوع و رایگان مانند سازمان: نقاشی، کاردستی، قصه گویی، شاهنامه خوانی، معرفی کتاب، همخوانی، نشست ها، شعر و نمایش و ….

وی در پایان خاطرنشان کرد: کلاس های خوشنویسی روزهای دوشنبه از ساعت ۱۰ الی ۱۱ و سه شنبه ها از ساعت ۱۷ الی ۱۸ به صورت رایگان برگزار می شود.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید