kermanyy

Monday, 25 October 2021

اهمیت افزایش وزن مناسب در زنان باردار دارای اضافه وزن و چاق

اهمیت افزایش وزن مناسب در زنان باردار دارای اضافه وزن و چاق


زنان باردار باردار و دارای اضافه وزن در دوران بارداری و زایمان عوارض زیادی مانند دیابت ، فشار خون بالا و زایمان زودرس را تجربه می کنند. اضافه وزن در دوران بارداری یکی از دغدغه های زنان باردار با اضافه وزن است. افزایش وزن در زنان باردار دارای اضافه وزن برای مادر و جنین خطری ایجاد می کند. با این حال ، بارداری زمان مناسبی برای کاهش وزن نیست و این زنان همچنین نیاز به افزایش وزن دارند. توصیه می شود زنان دارای اضافه وزن و چاق از رژیم غذایی مناسب استفاده کنند. زیرا در این دوره نباید رژیم کاهش وزن داشته باشند. بنابراین ، انتخاب غذاهای با کیفیت و ارزش غذایی مطلوب و پرهیز از غذاهای پرکالری بسیار مهم است. برای ارائه توصیه های تغذیه ای برای زنان باردار دارای اضافه وزن و چاق ، خانواده باید بر منابع غذایی موجود ، عادات و رفتارهای غذایی و شیوه زندگی خود تمرکز کنند.

زنان باردار در هر شرایطی (لاغر ، معمولی ، دارای اضافه وزن یا چاق) بسته به شرایط خود باید وزن خود را افزایش دهند. بنابراین ، استفاده از رژیم غذایی محدود برای کاهش وزن در زنان باردار چاق توصیه نمی شود و توصیه های تغذیه ای مناسب ، میزان کالری دریافتی و در نهایت وزن آنها باید کنترل شود. زنان باردار چاق نیز باید وزن دلخواه خود را افزایش دهند.

برخی از دلایل اصلی اضافه وزن عبارتند از:

  • منابع کربوهیدرات (نان ، برنج ، ماکارونی) ، غذاهای چرب و سرخ کرده ، چیپس ، سیب زمینی سرخ شده ، فست فودها ، نوشیدنی های شیرین (k.laha ، آب میوه های صنعتی) و عادات و رفتارهای غذایی ناسالم از جمله قند زیاد) ، شیرینی و شکلات
  • کم تحرکی و عدم فعالیت بدنی
  • در موارد ادم و احتباس مایعات یا پره اکلامپسی

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *