kermanyy

Friday, 22 October 2021

اهمیت غذاهای گرم و سرد

اهمیت غذاهای گرم و سرد


اهمیت غذاهای گرم و سرد

در واقع ، هر چهار مخلوط حاوی سودا ، بلغم ، خون و صفرا هستند و خواص آنها باعث فریب مردم می شود. ما چهار قالب ترکیبی داریم که دارای دو ویژگی اصلی گرم و سرد و دو ویژگی دیگر خشک و مرطوب هستند ، اما در کل نه نوع قالب داریم (4 قالب ساده شامل گرم ، سرد ، خشک ، مرطوب و 4 موج پیچیده که در بالا ذکر شد . آمدی). اگر چهار ترکیب تعادلی در بدن وجود داشته باشد و هیچ یک از آنها بر دیگری غلبه نکند ، مزاج نهم بدست می آید ، یعنی اعتدال دما. اهمیت گرما و سردی غذا در اینجا نشان داده می شود ، با هماهنگی شگفت انگیز گرما و سردی غذا با وضعیت افراد ، می توان تعادل را برای رسیدن به طعم متوسط ​​ایجاد کرد. در این قسمت از سایت تغذیه اصفهان ، دکتر رضا اطمینانانی در مورد اهمیت غذای گرم و سرد به شما اطلاع می دهیم. با ما بیا.

سعدی در چند مورد به زیبایی این مطلب را بیان کرده است:

چهار مخالف تروریست چند روزی خوشحال بودند

وقتی یکی از این چهار نفر برتری پیدا کرد ، روح شیرینی از مدل بیرون آمد

دو خلط اصلی یعنی بلغم و سودا اسیدی هستند و افرادی که تحت کنترل این دو بلغم هستند طبیعت سردی دارند. اما دو مورد دیگر ، خون و صفرا ، قلیایی هستند و بر اثر وجود آنها طبیعت گرم دارند.

مزاج خنک:

اکثر مردم سرد مزاج هستند. بیشتر آنها سفید هستند و در هوای سرد به راحتی گرم نمی شوند و سرما به مدت طولانی در بدن آنها باقی می ماند. آنها تمایل زیادی به خوابیدن دارند و معمولاً ضعیف هستند. افراد خونسرد هستند و معمولاً مضطرب نمی شوند. آنها علاقه مند هستند و تمایل زیادی به ابراز احساسات خود ندارند. موهای آنها تمایل به ریزش دارد و به زودی سفید می شوند. از آنجا که سیستم سرماخوردگی آنها فعال است ، اسیدیته خون آنها بیشتر است و این امر در بیماریهای خود ایمنی مانند ام اس و بیماری پارکینسون شایع تر است. ضعف ، ناتوانی ، کمبود انرژی و ضعف در این افراد شایع است. حرکت آنها کند و عروق باریک است.

فازی های گرم:

افراد با طعم گرم بیشتر و بیشتر خوشایند هستند ، اما به سرعت مضطرب می شوند. آنها همیشه احساس گرما می کنند و سریع گرم می شوند. مصرف زیاد قندها باعث ایجاد جوش و خارش بدن می شود و احتمال مصرف آب آنها بیشتر است. تعداد چنین افرادی نسبت به گروه اول کمتر است. بدن آنها در هوای سرد به راحتی گرم می شود ، اما خنک شدن در هوای گرم آسان نیست. این افراد شاد ، مستقل و فعال هستند و احساسات خود را به سرعت بیان می کنند. امروزه ثابت شده است که غذاهای گرم بر سیستم عصبی سمپاتیک تأثیر می گذارد ، در حالی که غذاهای سرد سیستم پاراسمپاتیک را فعال می کنند. همانطور که می دانید ، سیستم عصبی با ضربان قلب بیشتر و هیپرمی اعضای بدن همراه است و دارای خواص تحریک کننده و فعال بر روی اکثر اندام ها است.

غذاهای متوسط:

غذا نیز بین این دو معبد (که ملایم هستند) قرار می گیرد. به عنوان مثال ، در برخی متون ، از شیر ، ماست گوسفندی و نان گندم به عنوان غذاهای متوسط ​​نام برده شده است.

غذای گرم:

نان گندم ، عسل ، گوسفند ، بوقلمون ، مرغ ، اردک و اردک ، گوشت شتر ، گوشت کبوتر ، خورش سبزیجات ، آبگوشت ، انجیر ، غلات ، بادام ، تخم خربزه ، توت ، خربزه ، چای سیاه ، خرما خردل ، خرمالو ، ریحان ، اغلب ادویه جات ، نخود فرنگی ، عدس ، لوبیا و تخم مرغ.

غذاهای سرد:

نان جو ، ماش ، لوبیا ، مرغ ، ماهی ، محصولات لبنی (شیر ، پنیر ، دوغ و ماست) ، گوشت گاو ، برنج ، کدو ، اسفناج ، ریواس ، قارچ ، بیشتر میوه ها ، خرفه ، تخمه کدو ، ذرت ، کشک ، سینه مرغ ، تمر هندی و زرشک.

ویژگی های دیگر با ماهیت متفاوت:

الف) درجه حرارت پوست: گرمی و سردی پوست نشانه گرمی و مزاج سرد است. رطوبت و زبری پوست نشان دهنده خشکی و مرطوب شدن آن است.

ب) رشد مو: رشد سریع و رنگ سیاه نشانه گرما و رنگ کوتاه ، سفید و روشن نشانه سرما است. کورل نشانه خشکی و صاف بودن نشانه رطوبت است.

ج) رنگ بدن: اکثر مردم خونسرد سفید هستند و پوست گرم و قرمز نشانه گرما است.

د) رویا: خواب بیش از حد نشانه سردی و مرطوب بودن است ، کم خوابی نشانه گرما یا خشکی است.

ه) انجام کارها: افراد گرم کار را سریع انجام می دهند ، اما افراد خونسرد به آرامی کار می کنند.


دکتر رضا اطمینانانی

متخصص تغذیه اصفهان


دکتر رضا اطمینانانی با ارائه تکنیک های اساسی تغذیه و سطح و نحوه غذا خوردن می تواند نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

روی صفحه اینستاگرام دکتر کلیک کنید. به رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه و رژیم درمانی در اصفهان مراجعه کنید.


مطالب پیشنهادی:

چربی مناسب برای سالم ماندن

محصولات تراریخته و تغذیه ای

بررسی مضرات محصولات قندی

غذاهای دودی پرخطرShare your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *