kermanyy

Saturday, 23 October 2021

اولین آمریکایی که واکسن کووید زد به تازگی تقویت شد. در اینجا نحوه پیدا کردن خود وجود دارد.

اولین آمریکایی که واکسن کووید زد به تازگی تقویت شد.  در اینجا نحوه پیدا کردن خود وجود دارد.


در دسامبر سال گذشته ، پرستار ساندرا لیندسی اولین نیویورکی – و آمریکایی – شد که دوز واکسن COVID -19 را خارج از آزمایش بالینی دریافت کرد. طی 300 روز آینده ، 216 میلیون نفر در نبرد برای معکوس کردن همه گیری به او ملحق خواهند شد.

او به عنوان مدیر پرستاری مراقبت های اورژانس در مرکز پزشکی یهودی Longwell Health Island ، در تمام تبلیغات COVID ، از جمله تبلیغاتی که اخیراً توسط نوع دلتا منتقل شده است ، در خط مقدم بوده است.

و روز چهارشنبه ، لیندسی – که دکترای خود را نیز دارد – و دو نفر دیگر که واکسیناسیون زودهنگام دریافت کردند عکس های خود را مطرح کردند.

دکتر لیندسی می گوید: “من احساس فوق العاده ای دارم. بلند شده و بیرون آمده ام. درست مانند دو نگاه اول پاسخ دادم.”

اکنون ، مردم در سراسر کشور عکس های بیشتری از واکسن Pfizer-BioNTech دریافت می کنند ، که تنها تصویری است که در حال حاضر واجد شرایط دوز سوم است. دریافت کنندگان واکسن های جانسون و جانسون و مدرنا باید اکنون منتظر بمانند.

این یکی از دستورالعمل های بسیاری است که نیویورکی ها باید قبل از مراجعه به داروخانه برای مشاهده بیشتر بدانند. در اینجا برخی دیگر وجود دارد.

به هر حال چرا باید یک گلوله بلند کنم؟

واکسن های کووید در پیشگیری از بیماری های جدی ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ بسیار عالی هستند. و خطر بیماری را نیز کاهش می دهند. (توجه: واکسن های Pfizer و Moderna در ابتدا برای انجام دو تزریق مورد تأیید قرار گرفتند و Johnson & Johnson با یک دوز واحد ارائه شد.)

اما مطالعات نشان می دهد که محافظت از واکسن Pfizer – در برابر عفونت و بستری شدن در بیمارستان – ممکن است با گذشت زمان کاهش یابد. با وجود واکسن mRNA ، به نظر می رسد که قرص Moderna بهتر از داروی فعلی Pfizer است.

دکتر سلین گوندر ، متخصص بیماری های عفونی و اپیدمیولوژیست در دانشگاه نیویورک و بیمارستان بلوو ، این هفته به ساینس جمعه گفت: “من تعجب نمی کنم اگر پیشنهادات برای دریافت دریافت کنندگان Moderna کمی محدودتر از آنچه برای Pfizer بود ، باشد.” به

به نظر می رسد کاهش سن در افراد مسن ، افراد مبتلا به سرکوب سیستم ایمنی و کارکنان مراقبت های بهداشتی شایع تر است.

کارگران جبهه نیز با کاهش این اثر واکسن در برابر ابتلا به ویروس در حدود شش ماهگی روبرو هستند.

واگرایی دلتا علت سقوط این کارآیی است ، اگرچه این تا حدی ممکن است به دلیل بازگشایی اقتصاد و افزایش روزانه باشد.

“ما نگران افزایش احتمالی زمستان هستیم. من و پرستاران ، ما خسته شده ایم ، “دکتر لیندسی گفت.” ما برای از دست دادن متاسفیم. آنها دوستان ما ، همسایگان ما ، همکاران ما ، آمریکایی ها هستند. “

همراه با کاهش طبیعی ایمنی در طول زمان ، این بدان معناست که برخی از ما می توانیم از انرژی استفاده کنیم.

خوب ، پس چه کسی نیاز به افزایش دارد؟

در حال حاضر ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری افزایش را برای افراد بالای 65 سال ، افراد بالای 50 سال با شرایط بهداشتی که آنها را در معرض بیماری جدی قرار می دهد و بزرگسالانی که بیمار هستند ، توصیه می کند. اقامت در مراکز مراقبت طولانی مدت.

بزرگسالان جوان با شرایط خاص قبلی نیز واجد شرایط هستند ، اگرچه واژه رسمی CDC این است که افراد در این گروه ها باید بر اساس مواجهه فردی خود و خطر ابتلا به بیماری های بدخیم تصمیم گیری کنند.

دکتر دیوید بوخولز ، متخصص مراقبت های اولیه در دانشگاه کلمبیا ، در مورد این جوانان گفت: “این گروه علامت سوال است.” “اما اگر سوالی دارید ، فقط می توانید با ارائه دهنده مراقبت های اولیه خود صحبت کنید.”

کارگران خط مقدم در شرایط پرخطر – مانند زندان ها ، مدارس و بیمارستان ها – و افرادی که در مناطق مشابه زندگی می کنند نیز واجد شرایط هستند ، با همان غارها.

چه زمانی تقویت کننده ها برای سایر واکسن ها آماده می شوند؟

دریافت کنندگان واکسن های جانسون و جانسون و مدرنا در حال حاضر باید محکم به کار خود ادامه دهند ، حتی اگر شایسته آن باشند. CDC می گوید به محض دریافت آژانس های فدرال اطلاعات مورد نیاز ، راهنمایی هایی در مورد تقویت کننده های این گروه به اشتراک می گذارد.

جانسون و جانسون در اوایل هفته اعلام کردند که قصد دارند این اطلاعات را با سازمان غذا و دارو به اشتراک بگذارند. شرکت مستقر در نیوجرسی اعلام کرد که متوجه شده است گلوله دوم می تواند اثر واکسن را از 79 درصد به بیش از 90 درصد افزایش دهد و آن را طبق رقبای مجاز خود مصرف کند.

کمیته مشورتی FDA قرار است در تاریخ 14 و 15 اکتبر برای بحث در مورد برنامه ارتفاع مدرن و جانسون و جانسون دیدار کند. در حال حاضر ، مشخص نیست که آیا گیرندگان Pfizer مجاز به عکس گرفتن از تقویت کننده های مارک دیگر هستند یا برعکس – اما موسسه ملی بهداشت در حال بررسی این موضوع است.

دکتر گوندر در Science Friday گفت: “NIH در حال حاضر در حال بررسی همه ترکیبات احتمالی Pfizer ، Moderna و J&J است – که اولین آن را دریافت کردید و چه چیزی را باید به عنوان ارتقاء دریافت کنید.” “ما باید از اواسط تا اواخر اکتبر اطلاعاتی در مورد همه دولت های ترکیبی داشته باشیم.”

دکتر Chloe Teasdale ، استادیار اپیدمیولوژی و آمار زیستی در دانشکده تحصیلات تکمیلی بهداشت عمومی CUNY ، خاطرنشان کرد که با این وجود ، این افراد هنوز از اولین دوره کامل واکسن ها بهره مند هستند.

وی گفت: “اثربخشی واکسن ها همچنان بالا است.” “مردم باید حتی بدون تقویت کننده ها احساس امنیت کنند. ”

بیایید بگوییم من سزاوار آن هستم چه زمانی باید ترفیع بگیرم؟

با توجه به CDC ، اگر شش ماه یا بیشتر از شلیک Pfizer دوم شما گذشته باشد ، خوب است که بروید. به خاطر سادگی ، دکتر بوکولز توصیه می کند که به سادگی شش ماهگی دوز دوم را انتخاب کنید.

تنها استثنا این است که در هنگام دریافت دوز اول خود واکسینه شده اید – به دلایلی مانند شیمی درمانی یا داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی. در این صورت ، شما مجاز به دریافت دوز اضافی واکسن COVID 28 روز پس از بینایی دوم خود هستید. این یک افزایش فنی نیست – بیشتر شبیه یک دوز مکمل برای افزایش ایمنی افراد دارای مصونیت تا سایر افراد واکسینه شده است.

همچنین خوب است که همزمان با تزریق واکسن آنفولانزا ، تقویت شوید.

باشه من لیاقتشو دارم شش ماه می گذرد. آیا برای گلوله به مرکز جاویتس برمی گردم یا چه؟

برخی از سایتهای واکسیناسیون نیویورک ، از جمله مرکز جاویتس ، بسته شدند و برخی دیگر کاهش یافتند. بنابراین بهترین گزینه داروخانه محلی ، پزشک مراقبت های اولیه یا کلینیک های محلی شما است. شهر نیویورک ، ایالت ها و دولت های فدرال همگی ابزارهای تشخیص واکسن را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد بر اساس سازنده فیلتر کنید ، بنابراین می توانید از سایت دارای واکسن Pfizer مطمئن شوید. این شهر همچنین دارای یک برنامه آنلاین مفید است ، که در آن می توانید برای سفارش در یکی از مراکز واکسیناسیون شهر ثبت نام کنید.

این شهر انتقال رایگان به جلسات واکسیناسیون برای افراد معلول نیویورکی و افراد مسن را ارائه می دهد. برای رزرو تور می توانید با شماره 877-VAX-4NYC (879-829-4692) تماس بگیرید. آشکارساز واکسن آنفولانزای کووید -19 و شهر همچنین به کاربران امکان می دهد تا سایتهای واکسن قابل دسترسی را انتخاب کنند. و می توانید با مراجعه به اینترنت یا تماس با خط تلفن بالا در خانه ، برای سفارش واکسیناسیون در خانه خود ثبت نام کنید.

در همین حال ، ساکنان نیوجرسی می توانند ردیاب واکسن دولتی خود را پیدا کنند یا برای ثبت عکس ارتفاع با 1-855-568-0545 1-855 تماس بگیرند.

از نظر عوارض جانبی چه انتظاری می توان داشت؟

دکتر بوکولز می گوید شاید در مورد آنچه بعد از دوز دوم Pfizer خود تجربه کرده اید. او بعد از دو ضربه و ضربه ای که داشت بازویش درد می کرد و کمی ضعف داشت. دکتر لیندسی همچنین برخی از درد را در محل تزریق گزارش کرد.

من هنوز به اطلاعات بیشتری نیاز دارم.

وزارت بهداشت ایالت نیویورک یک وب سایت تبلیغاتی کلی با اطلاعات و منابع زیادی در مورد عکسهای بعدی ایجاد کرده است. CDC همچنین در مورد صلاحیت بیشتر توضیح می دهد و اسلایدها و صورتجلسات کمیته مشورتی در مورد اقدامات واکسیناسیون به صورت آنلاین در دسترس خواهد بود.

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *