اولین کلینیک و بیمارستان مکمل طب ایرانی در غرب کشور در همدان افتتاح شد


محمد گودرزی; مدیر طب ایرانی و معاون درمان تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی همدان در گفت وگو با خبرنگار فارس از افتتاح اولین درمانگاه طب ایرانی و مکمل در غرب کشور در همدان خبر داد و اظهار داشت: این کلینیک اخیراً در بیمارستان سینا افتتاح شد و باید خدمات سرپایی ارائه دهد.

وی با تاکید بر اینکه بر اساس سیاست های وزارت بهداشت و اسناد بالادستی، موظف به ارائه خدمات «طب ایرانی» یا «طب سنتی ایرانی» هستیم، گفت: در این راستا علاوه بر خدمات سنتی در «امید» برای دو نفر از کارشناسان هیات علمی دانشگاه، برای اولین بار اولین درمانگاه بیمارستان طی روزهای اخیر در بیمارستان سینا افتتاح شد.

مدیر طب ایرانی و معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه در این کلینیک پزشکان متخصص حضور دارند و خدمات ویزیت، مشاوره و غیره نیز حضور دارند، گفت: ساکشن کاپ نیز در این مرکز ارائه خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر دو متخصص در این مرکز مشغول به کار هستند و امکان به روز رسانی و افزایش تعداد افراد وجود دارد، گفت: با توجه به بستر اجتماعی استفاده از طب ایرانی و سنتی، تمامی مراکز استاندارد و علمی از این نظر با حضور O تعداد متخصصان و پزشکانی که دوره طب سنتی را گذرانده اند افزایش یافته و از خدمات غیر استاندارد جلوگیری می شود.

گودرزی تاکید کرد: اگر مردم بدانند مکانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی است و دارای اعتبار دانشگاهی است و خدمات بر اساس استانداردهای علمی ارائه می شود، عموما استقبال بیشتری از این مراکز خواهند داشت تا مراکز غیرمجاز و بدون مجوز.

وی با تاکید بر اینکه امیدواریم اطلاعات دقیقی از وجود این مراکز ارائه شود تا مراجعات به مراکز غیرمجاز که توسط افراد فاقد صلاحیت خدمات غیراستاندارد ارائه می شود کاهش یابد، گفت: امیدواریم مراکز طب سنتی افزایش یافته و خدمات آن ها افزایش یابد. در دسترس مردم باشد

انتهای پیام/۸۹۰۲۶/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید