اکران خصوصی مستند «غیررسمی» / صدرینیا: تلاش غیررسمی روایت زوایایی از شخصیت رهبر انقلاب در جلسات خصوصی است.


به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس ، اکران خصوصی مستند غیررسمی اصحاب رسانه از دیدار روز پنجشنبه رهبر انقلاب اسلامی با نمایندگان گروه های جهادی روز یکشنبه ۳۰ آبان در دفتر حفظ و نشر آثار. آثار رهبر انقلاب با حضور علی صدری نیا کارگردان مستند غیر رسمی. و ایمان عطارزاده معاون هماهنگ کننده و رئیس کابینه حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب برگزار شد.

در قسمت پنجم مستند غیر رسمی، تصاویری از حضور سرزده رهبر انقلاب بعد از زلزله بم و فعالیت های جهادی ایشان از سال های قبل از انقلاب اسلامی تا دوران مسئولیت ایشان پس از پیروزی انقلاب اسلامی به تصویر کشیده شده است. .

ایمان عطارزاده معاون هماهنگ کننده و رئیس دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب در ابتدای این دیدار گفت: حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب یکی از رسالت های اصلی ستاد است. دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و ما در قالب‌های مختلف فرهنگی، هنری و پژوهشی تلاش می‌کنیم تا اندیشه و زندگی ایشان را برای عموم و علاقه‌مندان به سخنرانی رهبری برسانیم. رساندن پیام و تفکر رهبری به افکار عمومی در داخل و خارج از کشور نیازمند یک حرکت انقلابی است و بخش بزرگی از فعالیت های ما در سایت و شبکه های اجتماعی بر همین موضوع متمرکز است.

وی افزود: «غیررسمی» در ادامه حرکتی است که در گذشته در دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری جریان داشته و مستندهایی با موضوعات مختلف تولید شده است. از سال ۱۳۸۲ که سایت Khamenei.ir راه اندازی شد، ساخت چندین مستند از رهبر انقلاب را دنبال کردیم.

در این جلسه علی صدرینیا مدیر غیر رسمی با اشاره به جزئیات پنجمین قسمت غیررسمی گفت: پنجمین قسمت غیررسمی در شهریور ماه سال جاری تهیه شد و در گروه جهادی شهر نیز افشای آن صورت گرفت. از فردوس در ماه های اخیر اکران های میدانی و استانی برگزار شده و این هفته از تلویزیون پخش می شود. از مسجدی برای غیر رسمی ها گذشتیم که گفتن آن خالی از لطف نیست. برای نقل این جلسات فقط می توانستیم به روایات داخل جلسات تکیه کنیم و فقط جلسات پنج شنبه را نقل کنیم.

وی ادامه داد: در ۵ غیر رسمی به سمت وجه جدیدی رفتیم. می‌توانیم از جلسه‌ای صحبت کنیم که مردم علاقه‌مند به خدمات رسانی به مناطق محروم باشند، اما به ذهنمان خطور کرد که آنچه باید گفت روحیه جهادی رهبر انقلاب و روحیه‌ای است که ایشان قبل از انقلاب و در حوادث مختلف داشتند. در طول سال های پس از رهبری او نیز به دنبال داشت.

علی صدری نیا کارگردان مجموعه مستندهای غیر رسمی در گفتگو با خبرنگار فارس با اشاره به ویژگی های مستند غیر رسمی در روایت دیدارهای رهبر انقلاب با فعالان عرصه های مختلف گفت: یکی از نکاتی که در ذهن گروه سازنده از ابتدای ساخت مستند، در رابطه با اقبال به نمایش جنبه های غیررسمی فعالیت ها و زندگی سیاستمداران و شخصیت های بزرگ مذهبی و توجه و علاقه مردم به جنبه های غیررسمی علاقه مند بوده است. از زندگی این چهره ها هر چه جایگاه این افراد بالاتر باشد، اقبال عمومی بیشتر است، زیرا با توجه به موقعیت فرد، میزان محدودیت در به تصویر کشیدن جنبه های غیررسمی زندگی سالمندان نیز بیشتر است.

این کارگردان غیر رسمی ادامه داد: آنچه در دهه های اخیر در بازنمایی تصویری رهبر انقلاب غالب بود، عکس های رسمی، سخنرانی های رسمی و ابعاد رسمی زندگی ایشان بود و از جمله این برخوردهای غیررسمی، دیدار با خانواده شهدا بود. و جلسات سالانه دانشجویی همیشه بازخورد دریافت می کردند. اما برخوردهایی که بیشتر جنبه خصوصی داشته باشد هرگز پخش نشد و آن جنبه های شخصیتی او کمتر شرح داده شده است.

صدری نیا افزود: مجموعه غیررسمی تلاش شده روایتی از ابعاد شخصیتی رهبر انقلاب در دیدارهای خصوصی ایشان در روزهای پنجشنبه بود و از ابتدا به بهانه این جلسات به سراغ روایت ایشان رفتیم و حتی تصمیمی هم گرفته نشد. برای انتشار آن در برخی از تصاویر منتشر شده از این جلسات، این نکته با نبود میکروفن در برخی از جلسات و نوع فیلم ها مشهود است. کم کم حاضران در جلسه این استقبال و علاقه را به پخش این جلسات نشان دادند و برخی نیز روایت هایی از این جلسات را منتشر کردند. آن شور در نهایت باعث شد که موسسه حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب این جلسات را منتشر کند.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید