kermanyy

Sunday, 24 October 2021

اکسپو 2020 دبی از 17 اکتبر میزبان “هفته فضایی” است – اخبار

اکسپو 2020 دبی از 17 اکتبر میزبان “هفته فضایی” است – اخبارفضانوردان امارات هزا المنصوری ، نورا المطروشی در میان ستارگان ستاره دار فضانوردان ، ستاره شناسان و دیگر متخصصان

روز پنجشنبه ، نمایشگاه 2020 دبی از آغاز هفته فضایی خبر داد که شامل محتوا ، گفتگوها و گفتگوهای فراوان با دو فضانورد اماراتی بود.

این رویداد که با مشارکت آژانس فضایی امارات متحده عربی و مرکز فضایی محمد بن راشد (MBRSC) برگزار می شود ، از 17 تا 23 اکتبر برگزار می شود.

مباحث به موضوعات جذابی مانند چشم انداز فضایی امارات متحده عربی ، مشارکت حیاتی زنان در اکتشافات فضایی خواهد پرداخت. پایداری در فضا و تمیز کردن “زباله های فضایی”

“یک اکتشاف ایمن ، مولد و مسئولانه در فضا یک اولویت رو به رشد برای همه بشریت است. کشورهای بزرگ و کوچک ، اقتصادهای توسعه یافته و نوظهور اولین قدم های خود را به فضا بر می دارند ، به این امید که آموخته های ما بر زندگی ما تأثیر مثبت بگذارد.” زمین و فراتر از آن. “ریم آل هاشمی ، وزیر امور بین الملل دولت در امارات متحده عربی و مدیر کل نمایشگاه اکسپو 2020 دبی گفت.

“در اکسپو 2020 دبی ، ما برای کشف این هدف مشترک به بیش از 60 کشور ملحق می شویم و این مشارکت تضمین می کند که منافع ما در سطح جهان تقسیم می شود. در روزهای اولیه امارات متحده عربی به دلیل اینکه می توانستیم کاوش کردیم. نیم قرن دیگر ال هاشمی گفت ، به مناسبت سالگرد طلایی امارات متحده عربی ، دلیل ضروری بودن آن را بررسی می کنیم.

ساره العامیری ، وزیر فناوری پیشرفته امارات متحده عربی و رئیس آژانس فضایی امارات متحده عربی ، گفت که همکاری و همکاری بین المللی بین کشورهای اکتشاف فضایی بسیار مهم است.

“ما نقش فعالی در تقویت مشارکت با سازمانهای سراسر جهان برای ترویج اکتشافات فضایی صلح آمیز و سودمند متقابل داریم. نمایشگاه فضایی دبی نمایشگاه 2020 فرصتی برای ایجاد روابط طولانی مدت ما با طیف وسیعی از ذینفعان برای تحقق ماموریت ما است: وی افزود: ایجاد یک بخش فضایی در سطح جهانی در امارات متحده عربی.

یوسف حمد الشیبانی ، مدیرعامل MDBSC ، گفت: “ما مفتخریم که میزبان ماموریت مردم: شهروندان در اکتشافات فضایی در هفته فضایی در نمایشگاه 2020 هستیم و مشتاقانه منتظر استقبال از جامعه بین المللی فضایی و” تمرکز بر آینده بخش فضایی هستیم ، ما برای دستیابی به کشفیات جدید و افشاگری های جدید به همکاری بیشتر بین کشورها نیاز داریم. “

در گفتگو با فضانوردان امارات ، Hazza Al Mansouri و نورا المطروشی در 17 اکتبر ، بسیاری دیگر از ستاره شناسان و دانشمندان فضایی نیز آخرین اکتشافات و ماموریت های خود را به اشتراک خواهند گذاشت.

مجمع تجاری فضایی Expo 2020 دبی در 18 اکتبر که توسط اتاق دبی برگزار می شود ، بر رشد پایدار بخش فضایی بین المللی و ایجاد ارزش برای جامعه تمرکز می کند. تشکیل ستارگان شامل سارا العامری است. نائوکو یامازاکی ، فضانورد سابق JAXA ، عضو کمیته سیاست فضایی و دومین ژاپنی در فضا. و دستیاران سطح بالا از ناسا و آژانس های فضایی ملی لوکزامبورگ و آفریقای جنوبی.

در هفته جهانی فضا ، چهار جلسه مجلس جهانی و یک غرفه مجلس زنان برگزار می شود.

در 21 اکتبر ، بحث “امید و پشتکار: درس های آموخته شده از سیاره سرخ برای زندگی بر روی زمین” به بررسی آنچه اکتشافات مریخ برای آینده گونه های انسانی در سیاره دیگر ، با گروهی از همه جهان نشان می دهد ، می پردازد.

رویدادهای دیگر عبارتند از “هرگز گم نشوید: ستاره ها را بخوانید” در 23 اکتبر در غرفه استرالیا ، که ارائه های دیجیتالی و فیزیکی آسمانی را گرد هم می آورد.

در 23 اکتبر ، در مورد سفر به فضا و پایداری با همکاری آژانس فضایی امارات صحبت خواهد شد. این رویداد که سرپرستی اسلوونی را بر عهده دارد ، شامل یک سخنرانی اصلی توسط Maruška Strah ، مدیر اجرایی هفته جهانی فضا خواهد بود.

هفته فضایی دومین هفته از ده هفته موضوعی است که در سراسر نمایشگاه 2020 برگزار می شود.

[email protected]

وحید عباس
Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *