ایالات متحده بودجه نظامی خود را ۳۷ میلیارد دلار افزایش می دهد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، رسانه های آمریکایی بامداد پنجشنبه از افزایش ۳۷ میلیارد دلاری بودجه نظامی آمریکا در سال جدید خبر دادند.

کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا صبح پنجشنبه از افزایش ۳۷ میلیارد دلاری وزارت دفاع و همچنین رکورد ۷۷۳ میلیارد دلاری پیشنهادی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا حمایت کرد.

به گزارش رویترز، این رای راه را برای بودجه حداقل ۸۱۰ میلیارد دلاری پنتاگون در سال آینده هموار کرد، زیرا کمیته نیروهای مسلح سنا پیش از این با جمع آوری ۴۵ میلیارد دلار از این لایحه حمایت کرده بود.

مجلس نمایندگان و سنای ایالات متحده در یک جلسه مشترک در مورد این لایحه در تاریخ نامشخصی برای تصمیم گیری در مورد آخرین مرحله تشکیل جلسه خواهند داد.

اصلاحیه سالانه ۳۷ میلیارد دلاری قانون مجوز دفاع ملی (NDAA) توسط کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان با ۴۲ رای موافق و ۱۷ رای مخالف تصویب شد.

به گزارش رویترز، این اصلاحیه شامل ۲.۵ میلیارد دلار برای کمک به پرداخت هزینه های سوخت بالاتر، ۵۵۰ میلیون دلار برای اوکراین، تامین مالی برای پنج کشتی، هشت هواپیمای جنگنده بوئینگ F-18 Super Hornet و پنج هواپیمای C-130 است. حدود یک میلیارد دلار برای چهار واحد موشکی پاتریوت.

بر اساس این گزارش، بایدن قبل از شروع جنگ در اوکراین ۸۱۳ میلیارد دلار بودجه نظامی درخواست کرده بود که ۷۷۳ میلیارد دلار آن برای پنتاگون در نظر گرفته شده بود. حدود ۴۰ میلیارد دلار از بودجه دفاع ملی بایدن برای سایر برنامه های مرتبط با امنیت ملی در دفتر تحقیقات فدرال، وزارت انرژی و سایر آژانس ها کنار گذاشته شد.

پیش از این، سند مالی ۲۰۲۳ وزارت خزانه داری ایالات متحده که توسط پنتاگون منتشر شده بود، به پنتاگون اجازه می داد بر آنچه به عنوان تهدید روسیه و چین می دید تمرکز کند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/ Î
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید