ایجاد رصدخانه صلاحیت ها برای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه های فنی و حرفه ای در صنایع و بازار کار


به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای، عرفان خسرویان رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای در مراسم رونمایی از برند فرامد در فنی و حرفه ای پسرانه گلپایگان گفت: به دنبال یک دانشگاه فنی حرفه ای، تعامل با شرکت ها و کارخانجات در نقاط مختلف کشور به گونه ای که دانشجویان پس از اتمام تحصیل، بلافاصله وارد بازار کار شوند تا فرصت های شغلی متناسب با رشته تحصیلی خود را به دست آورند و امروز برای دستیابی به در راستای اهداف دانشگاه، شاهد ثبت برندی به نام «فرامد» هستیم.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای با اشاره به شعار دهی در حوزه اقتصاد و نیاز بازار کار به مهارت های روزآمد و کارآمد، خاطرنشان کرد: تنها راه خروج از رکود تولید و اقتصاد مبتنی بر اقتصاد است. در دانش

وی افزود: یکی از چالش های نظام آموزشی تثبیت اعتبارات در آموزش عالی است و دانشگاه باید بتواند به نحو مطلوبی تامین مالی کند.

خسرویان تصریح کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای باید به کارخانه مهارت تبدیل شود و الگوی کامل اقتصادی و مالی باشد. در غیر این صورت در رقابت با دیگران دچار مشکل می شود.

وی با اشاره به آموزش تکنسین ها در مدت زمان کوتاه دو ساله و قرار گرفتن دانشجویان فنی و حرفه ای در بازار و صنعت در حین تحصیل در دانشگاه و یا پس از فارغ التحصیلی گفت: به دنبال افزایش سطح نفوذپذیری آنها در صنایع و ارائه آموزش هایی با مشارکت صنایع مختلف تا خود صنایع کارگری نیروی مورد نیاز خود را به دانشگاه تبلیغ کنند و فارغ التحصیلان مورد نیاز دو یا چهار صنعت فرآیندی را تربیت و آماده کنند.

در ادامه این مراسم محمد منعمی رئیس آموزشکده فنی و حرفه ای گلپایگان با اشاره به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری گفت: با بهره گیری از ظرفیت دانشجویان خوابگاهی در کارگاه های دانشجویی مجاور خوابگاه شعار سال وی افزود: در حال حاضر در این کارگاه ها گیاهان دارویی، گیاهان گرمخانه ای و تجهیزات آموزشی تولید و تکثیر می شود.سه کلمه اوقات فراغت، مهارت و درآمدزایی.

حجت الاسلام والمسلمین کرامتی امام جمعه گلپایگان با حضور در مراسم ارائه طرح فرامد با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دانشگاه محل ذخیره و انباشت اطلاعات نباشد، گفت: باید مثمر ثمر باشیم. تولید علم در دانشگاه می تواند منشأ تحول جامعه در چندین زمینه باشد.

عسگریان فرماندار گلپایگان نیز از این شهرستان به عنوان قطب علمی یاد کرد و در ادامه اظهار داشت: در این شهرستان با مشکل تامین نیروی متخصص در صنایع مواجه هستیم که تا حدودی توسط آموزشکده فنی و حرفه ای گلپایگان رفع شده است.

گفتنی است خسرویان و هیئت همراه در پایان این مراسم از صنایع دستی، کارگاه ها، آزمایشگاه و خوابگاه دانشجویی این دانشکده بازدید کردند.

انتهای پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید