ایجاد ۲۲۹ شغل توسط بسیج سازندگی لرستان / هزینه نصب ۱۱ میلیارد تومان


به گزارش خبرگزاری فارس از خرم آباد، احسان جهانبخش عصر امروز در نشست با اعضای مجمع جهادگران و کارگروه های تخصصی بسیج سازندگی با معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با اشاره به سابقه تربیت بسیج سازندگی گفت: بسیج سازندگی. ماموریت سازندگی محرومیت زدایی است که در سطح استان به ویژه در روستاها و در حاشیه شهرها انجام می شود.

وی افزود: ۲ هزار و ۵۸۳ گروه جهادی و حدود ۳۰ هزار عضو در بسیج سازندگی تشکیل داده ایم که در عرصه های مختلف به مناطق محروم مشغول خدمت هستند.

رئیس بسیج سازندگی لرستان خاطرنشان کرد: ۷۰۷ صندوق قرض الحسنه داخلی، دولتی و مستقل داریم که ۲۵ میلیارد تومان معوقه دارند و در سطح استان تسهیلات اشتغال ارائه می کنند.

وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون برای ۲۲۹ شغل ایجاد شده که از این تعداد ۳۴۴ شغل مستقیم و ۴۵۸ شغل غیرمستقیم ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه با توجه به اشتغال ایجاد شده ۲۲۹ فقره تسهیلات اشتغال داده شد، گفت: ارزش تسهیلات ارائه شده ۱۱ میلیارد و ۸۱۰ میلیون تومان بوده است.

مسئول بسیج سازندگی لرستان در خصوص فعالیت های مجمع جهادگران لرستان گفت: شورای جهادی شهرستان انتخاب و مجمع جهادگران استان تشکیل شد و در سطح ملی مجمع جهادگران کشور نیز تشکیل شد. خردادماه برگزار شد و افرادی از کارگروه های لرستان در سطح کشور انتخاب شدند.

وی درباره اعزام گروه های جهادی از ابتدای سال تاکنون گفت: ۵۰۰ گروه جهادی در رزمایش نوروزی و ۶۳۳ گروه جهادی در رزمایش جهادی فاطمی در اردیبهشت ماه اعزام شدند.

جهانبخش افزود: گروه های کارشناسی در سطح استان کارگروه های ابلاغی هستند که امسال به صورت علمی، منسجم و دقیق اجرایی شده اند و با تجربه خود می توانند مایه امیدواری باشند.

وی با تاکید بر اینکه برای انقلاب تلاش می کنیم، گفت: فعالیت های عمرانی ما در حاشیه شهر نه تنها عمرانی است، بلکه تاثیر فرهنگی نیز دارد.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید