ایجاد ۲۵ هزار شغل در ۵ ماه گذشته در خوزستان


به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، صادق خلیلیان استاندار خوزستان در نشست گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: ظرفیت خوزستان ایجاب می‌کند که باید کارگروهی برای ساماندهی بخش‌های مختلف فصلی، تجاری و غیره تشکیل شود. نمایشگاه در اهواز

وی با اشاره به اهمیت بخش خصوصی در تولید ارزش افزوده و ثروت گفت: بخش خصوصی در تولید ارزش افزوده و ثروت نقش بسزایی دارد به همین دلیل اهمیت زیادی دارد و باید مورد حمایت قرار گیرد.

وی در خصوص تکمیل زنجیره ارزش افزوده گفت: باید روی تکمیل زنجیره محصولات صادراتی از مرزهای خوزستان کار شود.

استاندار خوزستان بر تولید هدفمند برای ارتقای صادرات تاکید کرد و افزود: تولید باید هدفمند باشد زیرا اگر می خواهیم محصولاتمان صادر شود باید استانداردهای لازم را داشته باشیم.

وی بر استفاده از توان نمایشگاه ها برای ایجاد ارتباط تاکید کرد و گفت: باید در نمایشگاه ها ارتباطات لازم را انجام دهیم تا بتوانیم در بحث صادرات تاثیر لازم را داشته باشیم و تولید را به بازار هدف پیوند دهیم.

استاندار خوزستان با اشاره به ویژگی های بازار داخلی برای استفاده مردم، افزود: بازار داخلی باید استانداردهای لازم برای استفاده مردم را داشته باشد؛ در این راستا بازار داخلی باید از استانداردهای لازم برای استفاده مردم برخوردار باشد. علاوه بر این باید ارتباط بین بازارهای داخلی و خارجی برقرار شود.

خلیلیان تصریح کرد: در استان خوزستان ظرفیت برای صنایع پایین دستی وجود دارد بنابراین باید این موضوع به فرصتی برای بخش های مختلف تبدیل شود.

وی افزود: با استفاده از صنایعی که می توانند ارزش افزوده بیشتری ایجاد کنند و زنجیره تولید و ارزش افزوده را تکمیل کنند توسط بخش خصوصی و حمایت دولتی می توانیم تولید و اشتغال بیشتری را برای استان خوزستان فراهم کنیم.

استاندار خوزستان ادامه داد: خوشبختانه با اقدامات انجام شده در دولت سیزدهم; شاهد رونق اقتصادی استان هستیم.

خلیلیان تصریح کرد: نرخ رشد اقتصادی استان خوزستان از ۲.۸ درصد به بالای ۹.۵ درصد و بیش از دو برابر شده است.

وی با اشاره به وضعیت اشتغال استان در پنج ماه گذشته گفت: اشتغال استان خوزستان در پنج ماه گذشته از کل مشاغل ایجاد شده در سال گذشته پیشی گرفته است.

استاندار خوزستان به میزان اشتغالزایی در پنج ماه گذشته اشاره و بیان کرد: سال گذشته در مجموع ۲۲ هزار شغل ایجاد شد در حالی که اکنون از ۲۵ هزار شغل عبور کرده ایم.

خلیلیان گفت: این جلسه برای رفع مشکلات بخش خصوصی و هماهنگی هر چه بیشتر این بخش با دستگاه های اجرایی برگزار شد.

وی در پایان با اشاره به پارک آبی دولتی اهواز گفت: پارک آبی اهواز در سال های اخیر در استان ایجاد شده اما متوقف شده است.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید