ایجاد ۳۰۰ هزار شغل پر برکت در سال جاری


به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، محمد ترکمانه، مدیرعامل بنیاد برکت گفت: بنیاد برکت امسال ۱۰۰ هزار طرح اشتغال زایی جامعه را در مناطق محروم و روستایی کشور راه اندازی می کند که با ایجاد ۳۰۰ هزار شغل به صورت مستقیم و غیرمستقیم در مناطق محروم و روستایی کشور ایجاد می شود. مردم این مناطق».

مدیرعامل بنیاد برکت خاطرنشان کرد: در جلسه شورای عالی اشتغال با حضور رئیس جمهور مقرر شد بنیاد برکت با توجه به زیرساخت ها، توانمندی ها و فعالیت های خود در حوزه توانمندسازی به ویژه در مناطق کم برخوردار برای ۳۰۰ هزار شغل ایجاد کند. از یک میلیون شغل به خطر افتاده توسط دولت. برای تصاحب در ۱۴۰۱.

به گزارش ترکمانه، بنیاد برکت هم اکنون در ۱۲ هزار روستای کشور با پوشش ۴۰ درصد جمعیت روستایی حضور دارد و تا امروز ۲۰۰ هزار طرح اقتصادی در حوزه های اجتماعی اجرا کرده و بنگاه های کوچک، کوچک و خانگی را در این مناطق راه اندازی کرده است.

وی افزود: رسالت و محوریت تیم اجرایی فرمان امام و بنیاد برکت توسعه مناطق کم برخوردار با محوریت روستاها، حاشیه شهرهای بزرگ و شهرهای کوچک است. در حال حاضر، این بنیاد بر مشاغل کوچک و خانگی در این مناطق تمرکز دارد.

مدیرعامل بنیاد برکت درباره فعالیت‌های جدید در حوزه اشتغال توضیح داد: امسال نیز در حال بررسی تکمیل زنجیره‌های ارزش اقتصادی در این حوزه‌ها هستیم. تسهیلگران بنیاد از ابتدای شروع کار تا مرحله تولید، فروش و حتی صادرات محصول نهایی در کنار کارآفرین خواهند بود.

ترکمانه ادامه داد: بنیاد برکت فرآیند اشتغال زایی را به شبکه مجریان و تسهیلگران خود و اقشار متوسط ​​مردمی سپرده است. وظیفه اصلی این بنیاد در حال حاضر نظارت و کمک به فرآیند ایجاد شغل است. شبکه ۱۰۰۰ نفری تسهیلگران و تسهیلگران بنیاد برکت به مردم مناطق محروم و روستایی در سراسر کشور خدمات رسانی می کند.

وی بر نیاز کشور به جهاد اقتصادی تاکید کرد و گفت: جهاد کلمه مقدسی است و باید با هدف همراه باشد. جهاد روحی است که باید با هدفی متعالی پیوند خورد. در اوایل انقلاب کشور نیاز به کارهای عمرانی و عمرانی داشت و حضرت امام (ره) نیز بر اساس این نیاز دستور به راه اندازی جهاد سازندگی دادند. اولویت امروز کشور اما متفاوت است و جهاد اقتصادی را می طلبد.

مدیرعامل بنیاد برکت یادآور شد: کارهای بزرگی که در حوزه های مختلف از جمله اشتغال زایی و توانمندسازی اقتصادی در مناطق کم برخوردار انجام شده، حاصل کار جهادی و استفاده از گروه های جهادی است. اگر بخواهیم جهاد کنیم باید از شر قوانین و مقررات پیچیده و بروکراسی اداری خلاص شویم.

انتهای پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید