ایران برخی افراد و موسسات کانادایی را تحریم کرد – خبرگزاری مهر ایران و ورلد نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، طبق مصوبات مراجع ذیربط و در چارچوب قوانین و سازوکارهای تحریمی مربوطه از قبیل اقدام متقابل، افراد کانادایی و نهادهای حمایت از تروریسم و ​​گروهک تروریستی منافقین، تحریک و تشویق به اقدامات تروریستی و خشونت علیه مردم ایران، ترویج اطلاعات نادرست درباره ایران و مشارکت آنها در اعمال و تشدید تحریم های ظالمانه علیه مردم ایران مشمول تحریم هستند.

اشخاص حقیقی:

۱) نقطه عطف مندزینو (مارکو مندیچینو): نماینده پارلمان و وزیر امنیت عمومی کانادا
۲) آنیتا آناند، وزیر دفاع ملی کانادا
۳) ریچارد واگنر (ریچارد واگنر) رئیس دادگاه عالی کانادا
۴) این است ayer (وین ایر) رئیس ستاد ارتش کانادا
۵) اریک اریک کنی، فرمانده نیروی هوایی کانادا
۶) آنگوس آنگوس تاپشی، فرمانده نیروی دریایی کانادا
۷) خانم برندا برندا لوکی، کمیسر (رئیس) پلیس سوار کانادا
۸) دیوید رنگ قهوه ای (دیوید براون)؛ قاضی صادرکننده حکم مصادره دارایی ها و دارایی های جمهوری اسلامی ایران در کانادا

اشخاص حقوقی:

۱) ملی انتشار؛ رسانه ها از تحریم ها حمایت می کنند و رویکردی ضد ایرانی دارند
جمهوری اسلامی ایران تاکید می کند که تسهیل و حمایت از اقدامات تروریستی و گروهک تروریستی منافقین ناقض تعهدات فی مابین است. بین المللی دولت کانادا در زمینه مبارزه با تروریسم و ​​اجرای و اجرای اقدامات مغرور تحریم های یکجانبه (تحریم های ظالمانه) این دولت نقض آشکار اصول اساسی حقوق بشر است بین المللی و اصول مندرج در منشور ملل متحد و باعث پاسخگویی در میان می شود بین المللی این دولت کانادا است.

کلیه نهادها و نهادهای جمهوری اسلامی ایران بر اساس مصوبات مراجع ذیصلاح، اقدامات لازم را برای اجرای تحریم‌ها از جمله ممنوعیت صدور روادید، عدم امکان ورود به خاک جمهوری اسلامی ایران، انجام می‌دهند. انسداد حساب های بانکی در سیستم مالی و بانکی و همچنین توقیف کالاها و دارایی ها در قلمرو تحت حاکمیت جمهوری اسلامی ایران امری عادی خواهد بود.

بدیهی است این اقدام تحریمی موجب بطلان تعقیب کیفری اشخاص به دلیل مشارکت در دادرسی کیفری در محاکم صالحه قضایی نخواهد شد.