kermanyy

Friday, 22 October 2021

بارداری و روزه داری تغذیه زنان باردار و مادران شیرده

بارداری و روزه داری تغذیه زنان باردار و مادران شیرده


طبق اعتقادات مسلمانان ما ، روزه در ماه رمضان واجب است قانونی و اجباری است ، اما زنان باردار نمی توانند روزه بگیرند. با این حال بیشتر مادران باردار روزه گرفتن را ترجیح می دهند.
امکان تجویز یک نسخه معمولی برای همه زنان باردار وجود ندارد. به هنگام روزه داری به نکات زیر توجه کنید و در صورت لزوم با پزشک خود مشورت کنید مخاطب.

اول از همه ، به مقاله افرادی بروید که روزه را مجاز نمی دانند خواندن؛ در صورتی که اعضا از روزه داری منع شده باشند اگر نیستید ، شرایط روزه را بخوانید.

در چه فصلی از سال هستیم؟

ما در بهار هستیم ، 15 ساعت مانند گرسنگی است و اکنون شما روزه هستید عطش در پی دارد. سیستم بدن یک زن باردار با یک زن غیر باردار کاملاً متفاوت ، یک تفاوت این است که او به سرعت گرسنه می شود. زن باردار نباید بیش از 12 ساعت بدون غذا باشد. چرا؟ زیرا اگر بیش از حد باشد گرسنه ماندن. مواد لازم در بدن شما تولید و تجمع می یابد آنها از طریق جفت وارد جریان خون جنین می شوند و وارد سیستم عصبی جنین می شوند ایجاد آسیب.

شما در چه ماهی باردار هستید؟ (سه ماهه اول و چهارم سوم ، برخی از کارشناسان آن را ممنوع کرده اند ، اما از نظر
بگذار چک کنیم)

سه ماه اول

اگر می توانید هم یک وعده غذایی کامل و هم مواد مغذی و آب بخورید بین افطار و سحر انرژی مورد نیاز خود را بدست آورید کارشناسان ، روزه گرفتن اشکالی ندارد. اما این دوره خاص است 8 هفته اول ، زمان تشکیل جنین و تشکیل سلول های جنینی مغز است به این معنا که. بنابراین اگر شرایط زیر را در این مدت دارید ، روزه نگیرید.

۱ _ اگر حالت تهوع و رژیم بد دارید و نمی توانید غذای خاصی بخورید بخورید ، روزه نگیرید. چرا؟ زیرا در چنین شرایطی باید وعده های زیادی بدهید مصرف غذای خود را افزایش دهید و حجم هر وعده را کاهش دهید حالت تهوع دارید ، نمی توانید چیزی بخورید ، بدن شما انرژی و مواد مغذی و آب دارد کافی است ، روزه گرفتن قطعاً توصیه نمی شود

2- اگر زمان گرسنگی و تشنگی ناشی از روزه داری زیاد باشد برای زنان باردار است و مواد فوق را در ادرار خود آزمایش کنید گفتیم می بینیم ؛ بهتر است روزه نگیریم.

3- شرایطی که زن باردار را در صورت وجود روزه ممنوع می کند ما آن را اینجا نوشتیم ؛ لطفا ادامه مطلب را بخوانید.

4- در صورتی که مادر در سه ماهه اول بارداری علائم تهوع و استفراغ را داشته باشد اما می توانید هر دو وعده غذایی کامل را صبح و افطار و وسط میل کنید افطار و سحر غذاهای میان وعده ای هستند که حاوی ریزمغذی ها و از پروتئین و ویتامین ها استفاده کنید و مقدار زیادی آب بنوشید سریعتر

سه ماهه دوم

اگر سالم هستید و مشکل خاصی ندارید ، انرژی و تجهیزات در اختیار شما قرار می گیرد تغذیه و آب کافی از افطار تا سحر در این دوره از روزه داری عادی حرام نیست.
به این پست دقت کنید زیرا ممکن است در یک گروه ممنوعه باشید.

ربع سوم
در این مدت ، مادر و جنین به مقدار زیادی گلوکز (قند خود ما) نیاز دارند. چه زمانی مادر برای مدت طولانی گرسنه است ، بدن مادر و جنین تمام گلوکز را مصرف می کنند تمام شد! بنابراین باید در چند ساعت اول گرسنه و بسیار مراقب باشید احساس تشنگی می کنید؟ ؛ ثانیاً ، اگر بین افطار و سحر روزه می گیرید ، وعده می دهد کامل بخورید و انرژی ، آب و غذای مورد نیاز خود را تأمین کنید من.
همچنین اگر در هفته های آخر هستید بدن شما به آب کافی احتیاج دارد بهتر است روزه نگیریم

توصیه ها:

* مهمترین چیز این است که چند ساعت گرسنه و تشنه هستید؟
* اگر در طول روز احساس گرسنگی می کنید ، بهتر است روزه نگیرید
* اگر هیچ شرایطی روزه را ممنوع نمی کند اگر آن را ندارید ، می توانید 2-3 روز و سپس روزه بگیرید به پزشک خود نسخه آزمایش ادرار و وجود همان مواد بد را بدهید ذکر شده! ادرار خود را چک کنید. ممکن است پزشک شما اینجا باشد تشخیص دهید که بهتر است روزه نگیرید
* روزه داری فقط برای زنان سالم و باردار مشکل ساز است مگر اینکه مشکل دیگری دارید مشکلی نیست. در صورت بارداری
غذای سالم و کافی بین افطار و سحر او می تواند آب دریافت کند و در طول روز از گرسنگی رنج نمی برد
سریعتر
* روزه داری برای زنان باردار بسته به سن و شرایط حاملگی نتایج آزمایش بدن مادر و مادر. بر اساس هر فرد با توجه به ارزیابی و نتایج توانایی خود مشورت کنید پزشک او در این مورد تصمیم می گیرد.

مقالات چه می گویند؟

دانشمندان تحقیقات زیادی در مورد اثرات روزه داری مادر انجام می دهند باردار اما هنوز نتوانسته است ثابت کند که روزه تنها علت بوده است مادر یا نوزاد مشکلاتی دارند و قطعاً هنوز جایی برای این مشکل وجود دارد تحقیقات بیشتری وجود دارد

منابع:

1- کتاب “ر.در بهداشت و بیماری ها “- دکتر محسن نعمتی و دکتر

برآورد روزه داری ماه رمضان در دوران بارداری -2
قرار گرفتن در معرض ماه رمضان و نتایج تولد: جمعیت -3
مطالعه مبتنی بر هلند

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *