بازپس گیری ۱۵ واحد ملکی در خیابان حافظ – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر، مسعود رنجبریان گفت: در راستای حفظ املاک شهرداری با تلاش معاونت حقوقی منطقه، پس از انجام بررسی های لازم و اخذ حکم قضایی برای ملک واقع در خیابان حافظ به متراژ بیشتر. بیش از ۴۵۰ متر، منطقه ۱۸۰۹ Eyan، که دارای شش واحد سه طبقه بود. حذف تصرف و سند ملک به نام شهرداری منطقه ششم منتقل شد.

شهردار منطقه ۶ در تشریح دعاوی این ملک که در منطقه ۱ منطقه ۶ قرار دارد؛ بیان کرد: در اوایل سال ۱۳۹۳ ملک واقع در روحافظ تملک شد و مقرر شد سند مذکور به نام شهرداری منطقه ششم واگذار شود که تاکنون و با بررسی های اداره حقوقی این امر انجام نشده است. منطقه مشخص شد که مالکان اصلی طی وکالتنامه رسمی انتقال سند مذکور را به شخص ثالث تحویل داده و بعداً در سال ۱۳۹۳ اقدام به انتقال سند به نام همان شخص نموده اند.

وی ادامه داد: حفاظت از دارایی ها و اموال شهرداری تهران و انتقال سند رسمی از طرف شهرداری به معاونت حقوقی در خصوص طرح. این یک شکایت است جریمه علیه مالکان اصلی و منتقل شده عالیه واگذاری املاک مشاع در حوزه قضایی منطقه ۳۷ و در عین حال در رابطه با ابلاغ اظهارنامه به مالکان با التزام به انجام تعهد قراردادی که منجر به برگزاری مجمع و الزام به واگذاری شده است. عالیه سند رسمی به نام شهرداری منتقل شد.

پیش از این در شهریورماه سال جاری شهردار منطقه ۶ از خروج تصرف زمینی به مساحت ۳۳۰۰ متر مربع به ارزش یک هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال پس از ۱۷ سال در شهرک والفجر منطقه خبر داده بود.