kermanyy

Saturday, 23 October 2021

باکتری های معده یا هلیکوباکتر پیلوری و درمان تغذیه ای

باکتری های معده یا هلیکوباکتر پیلوری و درمان تغذیه ای


برخی از مواد مغذی که می توانند به عفونت H.pylori کمک کنند عبارتند از:
مطالعات متعددی در مورد داروهای طبیعی هلیکوباکتر پیلوری انجام شده است. اکثر درمانها تعداد باکتری های معده را کاهش می دهند اما آنها را از بین نمی برند. حتماً قبل از شروع رژیم درمانی طبیعی با پزشک خود مشورت کنید ، زیرا نباید درمان توصیه شده برای هلیکوباکتر پیلوری را با داروهای طبیعی جایگزین کنید. با تأیید پزشک ، می توانید از داروهای طبیعی طبیعی به عنوان یک درمان کمکی استفاده کنید ، که به طور کلی اثرات داروها را افزایش می دهد.

پروبیوتیک ها
پروبیوتیک ها به حفظ تعادل بین باکتری های خوب و بد روده کمک می کنند. طبق مطالعه ای در سال 2012 ، مصرف پروبیوتیک ها قبل یا بعد از درمان استاندارد هلیکوباکتر پیلوری می تواند ریشه کنی را بهبود بخشد. آنتی بیوتیک ها باکتری های خوب و بد معده را از بین می برند. پروبیوتیک ها به پر کردن باکتری های خوب کمک می کنند. همچنین می تواند خطر رشد مخمر را کاهش دهد. محققان شواهدی یافته اند که لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس بهترین نتایج را دارد.

چای سبز
چای سبز باعث از بین رفتن و کاهش رشد هلیکوباکتر پیلوری می شود. چای سبز قبل از عفونت می تواند شدت گاستریت را با جلوگیری از ورم معده و در طول عفونت کاهش دهد.

عسل
هیچ تحقیقی نشان نداده است که عسل به تنهایی می تواند باکتری ها را از بین ببرد. محققان پیشنهاد می کنند که استفاده از عسل با درمان های استاندارد ممکن است زمان درمان را کاهش دهد.

روغن زیتون
روغن زیتون h. باکتری پیلوری نیز قابل درمان است. H. در روغن زیتون در مطالعه ای در سال 2007. نشان داده شده است که دارای خواص ضد باکتریایی قوی در برابر هشت گونه پیلوری است.

ریشه شیرین بیان
ریشه شیرین بیان یک درمان طبیعی رایج برای زخم معده است. این h است. همچنین می تواند با پیلوری مبارزه کند. بر اساس مطالعه ای در سال 2009 ، ریشه شیرین بیان مستقیماً باکتری ها را از بین نمی برد ، اگرچه می تواند از اتصال آن به دیواره سلولی معده جلوگیری کند.

کلم بروکلی
سولفورافان ، ترکیبی که در نهال کلم بروکلی یافت می شود ممکن است در برابر پیلوری موثر باشد. این مکمل غذایی گاستریت را کاهش می دهد. همچنین می تواند سنتز باکتری ها و اثرات آن را کاهش دهد.

فتوتراپی
هلیکوباکتر پیلوری برای نور مضر است. در فتوتراپی ، از اشعه ماوراء بنفش برای از بین بردن هلیکوباکتر پیلوری در معده استفاده می شود. محققان معتقدند که فتوتراپی مورد استفاده در معده بی خطر است. این روش معمولاً زمانی استفاده می شود که آنتی بیوتیک ها پاسخ نمی دهند.

خلاصه
اکثر مردم تا آخر عمر باکتری دارند و هیچ علامتی از خود نشان نمی دهند. این باکتری باعث گاستریت مزمن می شود و در صورت عدم درمان می تواند باعث خونریزی شدید از جمله خونریزی زخم و سرطان معده شود. هلیکوباکتر پیلوری یک عامل خطر اصلی برای برخی از انواع سرطان معده است. بر اساس داده های CDC 1998 ، میزان ریشه کنی هلیکوباکتر پیلوری با آنتی بیوتیک ها 61 تا 94 است. وقتی آنتی بیوتیک ها با کاهنده اسید ترکیب شوند ، اثر بخشی افزایش می یابد. افزودن داروهای طبیعی به درمان می تواند روند بهبود را تسریع کند.
در صورت عدم بروز علائم ، پزشکان به ندرت آزمایش هلیکوباکتر پیلوری را درخواست می کنند. ساعت شما در صورت مثبت بودن آزمایش پیلوری ، درمان را در اسرع وقت آغاز کنید. داروهای طبیعی آزاردهنده نیستند ، اما ثابت نشده است که می توانند عفونت را درمان کنند. از آنها به جای درمانهای معمول بدون نظارت پزشک استفاده نکنید.

نحوه جلوگیری از عفونت در آینده

علت دقیق عفونت H.pylori هنوز مشخص نیست و هیچ توصیه رسمی برای جلوگیری از آن وجود ندارد. به طور کلی ، شما باید دستان خود را با شستن مرتب دستها و با آماده سازی و پخت دقیق غذا ، تمیز نگه دارید. اگر مبتلا به هلیکوباکتر پیلوری هستید ، دوره درمانی خود را تکمیل کنید تا خطر عود کاهش یابد.

مزدا رحمانیان ، عضو انجمن تغذیه ایران

کلینیک زیبایی و لاغری آرمونی

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *