بایدن: ترامپ شهامت توقف حمله به کنگره را نداشت


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا دوشنبه شب گفت که «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور پیشین این کشور جرأت ندارد حامیانش را از حمله به ساختمان کنگره در ۶ ژانویه ۲۰۲۱ باز دارد.

بایدن طی یک سخنرانی ضبط شده در کنفرانس ملی اجرای قانون سیاهپوستان گفت: «پلیس قهرمان آن روز بود؛ اما دونالد ترامپ شهامت عمل را نداشت».

به گزارش خبرگزاری رویترز، او توضیح داد: مردان و زنان شجاع آبی پوش در سراسر کشور هرگز نباید این را فراموش کنند.

رئیس جمهور ایالات متحده که در حال حاضر به دلیل ابتلا به ویروس کووید-۱۹ در کاخ سفید قرنطینه شده است، اظهار داشت: در ایالتی که امروز در آن هستید، فرماندار دیسانتیس، سناتور مارکو روبیو، سناتور ریک اسکات با ممنوعیت حمله مخالفت کردند. سلاح.”

بر اساس این گزارش، بایدن ادامه داد: مفهوم این موضوع برای من ساده است، شما نمی‌توانید از آوردن سلاح‌های جنگی به خیابان‌های آمریکا حمایت کنید، شما در کنار پلیس نیستید.

پیش از این، کمیته تحقیقات شورش مجلس نمایندگان آمریکا، کلیپ های جدیدی از رفتار عجیب ترامپ در جریان سخنرانی یک روز پس از حمله به کنگره منتشر کرده بود که باعث ایجاد حیرت شد. (جزئیات بیشتر)

در ۶ ژانویه ۲۰۲۱، گروهی از حامیان ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا حمله کردند. ترامپ قبل از حمله هوادارانش در یک سخنرانی در خارج از کاخ سفید از حامیانش خواست تا برای تایید پیروزی “جو بایدن” در انتخابات به این نشست اعتراض کنند.

ترامپ که بارها اعلام کرده بود در انتخابات به نفع بایدن تقلب شده است، اعلام کرد که در انتخابات پیروز شده است و در ۶ ژانویه از حامیانش خواست که «انتخابات را ندزدند».

انتهای پیام
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید