بایدن قصد دارد تعداد نیروها و رزمناوها را در قاره اروپا افزایش دهد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، در ادامه استقرار نیروهای آمریکایی در قاره اروپا، رئیس جمهور آمریکا قصد دارد از افزایش نیروهای آمریکایی در لهستان و احتمال اعزام ناوهای جنگی بیشتر به اسپانیا خبر دهد.

بی‌بی‌سی روز سه‌شنبه گزارش داد، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا انتظار می‌رود تمدید حضور نظامی در لهستان و منطقه بالتیک را اعلام کند.

این شبکه خبری به نقل از دو مقام پنتاگون اعلام کرد که تعداد نیروهایی که به طور منظم در لهستان فعالیت می کنند چندین صد نفر افزایش خواهد یافت. احتمالا بایدن قصد دارد دو ناو جنگی نیروی دریایی آمریکا را در بندر روتا اسپانیا مستقر کند.

فرماندهان نظامی اروپایی مستقر در ایالات متحده مدت‌هاست که به دنبال ناوشکن‌های بیشتری در اروپا برای نظارت بر زیردریایی‌های روسی در کنار سایر مأموریت‌ها هستند.

این طرح ها در حالی انجام می شود که بایدن و دیگر رهبران ناتو این هفته در مادرید اسپانیا گرد هم می آیند تا نشستی داشته باشند که انتظار می رود تفاوت قابل توجهی در رویکرد ناتو در قبال امنیت در اروپا ایجاد کند.

ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو روز دوشنبه اعلام کرد که نیروهای واکنش سریع ائتلاف که اکنون شامل ۴۰۰۰۰ سرباز است به ۳۰۰۰۰۰ نفر افزایش خواهد یافت.

در مجموع، در حال حاضر ۱۰۵۰۰ سرباز آمریکایی در لهستان حضور دارند که این رقم قبل از جنگ روسیه و اوکراین که در پنجمین ماه خود قرار دارد، حدود ۵۰۰۰ نفر بود.

یکی از احتمالات در لهستان استفاده از نیروهای اضافی برای تقویت ناتو به رهبری ایالات متحده است که تنها ۵۰ مایلی از منطقه نظامی روسیه در کالینینگراد عمل می کند.

تنش ها با روسیه هفته گذشته به دلیل ممنوعیت حمل و نقل ریلی برخی از کالاهای روسیه به کالینینگراد توسط لیتوانی افزایش یافت و مسکو را به تهدید به تلافی واداشت.

کالینینگراد در منطقه بالتیک بین لیتوانی و لهستان واقع شده است. کرملین بارها اعلام کرده است که قصد دارد سامانه موشکی اسکندر را در کالینینگراد برای مقابله با سامانه های دفاع موشکی آمریکا و ناتو در شرق اروپا مستقر کند. این منطقه به قلعه موشکی روسیه نیز معروف است.

ویکتور خورنین، وزیر دفاع بلاروس اخیرا گفته است که رزمایش های بزرگ ناتو که در شرق اروپا در لیتوانی، لتونی و لهستان برگزار می شود، اروپای شرقی را به یک عملیات نظامی احتمالی تبدیل می کند.

وی گفت: «ناتو همچنین قصد دارد در دریای بالتیک و دریای شمال رزمایش هایی را انجام دهد. ناتو قصد دارد کشورهای اروپای شرقی را به عرصه ای برای عملیات نظامی احتمالی تبدیل کند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/.
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید