بایدن قطعنامه کنگره در مورد کنترل اسلحه را امضا کرد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا روز شنبه بزرگترین قانون کنترل سلاح در این کشور را امضا کرد.

به گزارش فاکس نیوز، پس از تیراندازی های بی رویه در هفته های اخیر در آمریکا که ده ها سال جان باخت، کنگره آمریکا با عجله لایحه ای را برای کنترل اسلحه در این کشور تصویب کرد.

بایدن روز شنبه اذعان کرد که این لایحه انتظارات او را برآورده نمی کند اما جان بسیاری را نجات می دهد.

«چند بار از این تیراندازی ها شنیده اید که هر روز در خیابان ها می گویند فلان کار را بکنید، برای رضای خدا انجام دهید؟ “ما امروز این کار را انجام دادیم.”

این طرح با ۲۳۴ رای موافق و ۱۹۳ رای مخالف در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسید. در مجلس سنا ۶۵ سناتور رای موافق و ۳۳ سناتور مخالف.

در مقابل، دادگاه عالی ایالات متحده محدودیت های ایالت نیویورک برای حمل سلاح های مخفی در خارج از خانه را روز پنجشنبه در تصمیمی که اکثریت محافظه کار آن از آن حمایت کردند، لغو کرد. دیوان عالی استدلال کرد که این قانون که در سال ۱۹۱۳ تصویب شد، بر اساس متمم دوم قانون اساسی ایالات متحده، حق افراد را برای “داشتن و حمل سلاح” نقض می کند.

این اولین قانون مهم کنترل اسلحه است که در سه دهه گذشته در کشوری با بالاترین سرانه مالکیت اسلحه در جهان و بیشترین تعداد تیراندازی های دسته جمعی سالانه در میان کشورهای ثروتمند به تصویب رسیده است.

مهمترین محدودیتی که قانون اعمال می کند این است که بررسی های پیشینه را برای خریداران احتمالی اسلحه که در نوجوانی به دلیل خشونت خانگی یا جرایم جدی محکوم می شوند، تشدید می کند.

انتهای پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید