با کوچکترین زائر ایرانی خانه خدا آشنا شوید


به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، خانواده کاردان یکی از زائران شهرستان مرند در استان آذربایجان شرقی هستند. همه خانواده شامل پدر و مادر، سه فرزند و یک پدربزرگ ۶۴ ساله به خانه خدا مشرف شدند.

ویژگی منحصر به فرد این خانواده حضور کوچکترین زائر ایرانی بیت الله الحرام به نام سید احمدرضا با ۳ سال و ۶ ماه سن است.

سیدهادی کاردان، پدر خانواده می گوید که برای هر سه فرزند ۳.۵، ۱۱ و ۱۴ ساله خود مانند سایر زائران فیش حج رایگان تهیه کرده است. بدیهی است که سکه به ۲ کودک زیر ۱۲ سال تعلق نگرفته و هزینه این ۲ کودک بیشتر از بقیه بوده است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا فرزندان خردسال و نوجوان خود را به حج آورده است، گفت: در جامعه امروزی با وجود این همه تغییر در سبک زندگی غربی و انواع تجاوزات فرهنگی به خانواده ها، والدین بیشتر به دنیای کودکی مشغول هستند و کمتر به آن مشغول هستند. درگیر آن هستند، ماوراء و معنویت آن هستند.
کاردان افزود: اکنون هر خانواده ای به فرزندش کمک می کند تا ازدواج کند، خانه، ماشین و چیزهای دیگر در دنیا بخرد که بدیهی است در جای خود خوب است، اما دیدیم که برای دین فرزندانشان هم هزینه نمی کنند و در مسیر فراتر، یا کمترین مقدار پولی را سرمایه گذاری نمی کنند. من ترجیح می دهم برای آینده فرزندانم کار کنم تا اینکه در دنیای آنها سرمایه گذاری کنم.

وی با بیان اینکه با توجه به مشغله کاری در ایران، این بهترین فرصت است تا در زمینه تربیت و ایمان فرزندانم تلاش کنم، تصریح کرد: فضای معنوی اینجا نیز بهترین مکان برای کسب معنویت و فیض الهی است که بر شما تأثیر می گذارد. آموزش و شوخ طبعی

این حاجی کشورمان در پاسخ به این سوال که برخی خودآگاهی و پذیرش فرزندان را در این سن موثر نمی دانند و کسب فیض می کنند و آن را سرمایه گذاری نمی دانند، گفت: بخشی از تاثیرگذاری در این مکان های مبارک است. به دلیل فضای ملکوتی و عظمت معنوی این چشم انداز شریف. همان کودکی که لحظه ای از مادرش جدا نشده است در دل شبانه روز چشم به راه مناسک حج است. من دست خدا را اینجا می بینم. وقتی پسرم جمعیت زیادی از عاشقان و نمازگزاران و توجه مردم به مناسک حج را می بیند، قطعاً روح و روان او را تحت تأثیر قرار می دهد.

به گزارش فارس، امسال ۳۹ هزار و ۶۳۵ نفر از کشورمان به حج تمتع مشرف شدند و به دلیل محدودیت های عربستان، امسال تنها افراد زیر ۶۵ سال در مراسم حج تمتع به سرزمین وحی رفتند.

انتهای پیام
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید