بخش پزشکی سیریک به وضعیت آبی پایدار رسیده است


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، عبدالحمید حمزه پور مدیرعامل آبفا هرمزگان امروز در بازدید از فرماندار شهرستان سیریک از خط انتقال دشت تلنگ به بخشداری بمانی از پیگیری های موثر استاندار هرمزگان و حمایت های فرماندار سیریک در انجام این امر قدردانی کرد. پروژه های آبرسانی این شهر با اجرای این طرح بخش بمانی به وضعیت آب پایدار دست یافته و جمعیتی بالغ بر ۱۲ هزار نفر از آب آشامیدنی پایدار بهره مند هستند.

وی بیان کرد: در حال حاضر این پروژه ۸۵ درصد پیشرفت داشته و با هدف آبرسانی به بامانی سیریک از جمله شهر کوهستک و ۱۲ روستای مسیر است.

حمزه پور میزان هزینه شده برای اجرای این طرح آبرسانی را ۱۱ میلیارد ریال اعلام کرد.

این مسئول اضافه کرد: تعداد عملیات انجام شده در این پروژه شامل حفر و تجهیز دو حلقه چاه هر کدام به ظرفیت ۲۵ لیتر بر ثانیه (یک حلقه چاه در دست ساخت)، اجرای خط انتقال آب به طول ۲۳ کیلومتر از چاه های دشت است. تلنگ به مخزن کوهستک. ، احداث ۱۴۰۰ متر خط ۲۰ کیلوولت با نصب دو ترانسفورماتور ۱۰۰ کاوا، احداث ۱۵۰۰ متر جاده دسترسی و احداث ۵ کیلومتر لوله پلی اتیلن برای آبرسانی به نیروگاه سیریک.

به گفته وی، ساخت مخزن ذخیره آب به حجم دو هزار متر مکعب باقی مانده این پروژه است که باید تا چهار ماه آینده به بهره برداری برسد.

حمزه پور افزود: اعتبار مورد نیاز برای تکمیل مخزن ذخیره سازی در حال ساخت ۱۴۰ میلیارد ریال است.

مدیرعامل آبفای استان پس از بازدید فرماندار سیریک از پروژه آب شیرین کن زیارت شهرستان سیریک را یکی از مناطق کم آب استان دانست و گفت: در این راستا این طرح با هدف ایجاد پایدار منابع آبی و تامین آب مورد نیاز انجام می شود. توسط روستاهای شهرستان سیریک.

وی افزود: آب شیرین کن زیارت با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی و ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است که باید تا پایان پاییز امسال تکمیل و به بهره برداری برسد.

به گفته حمزه پور؛ ; با اتمام این پروژه آب شیرین کن مشکل کمبود آب شرب شهرستان گروک و سایر روستاهای شهرستان سیریک اعم از قسمت مرکزی و قسمت کویری برطرف می شود.

همچنین پیش از آن آب مورد نیاز بخش بامانی سیریک از طریق چاه های دشت رونگ میناب تامین می شد.

وی در پایان از سرمایه گذاری بخش خصوصی برای تسریع در اجرای طرح آب شیرین کن زیارت و پیمانکاران پروژه های آبرسانی در این شهرستان تشکر کرد.

انتهای پیام/ ۳۷۲۸
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید