بررسی علت درگیری کوفیان با سیدالشهداء علیه السلام


به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حجت الاسلام احسان بی آزار تهرانی، تولیت آستان مقدس امامزاده صالح (علیه السلام) دوشنبه شب در سومین شب از مراسم هیئت عاشورای اصفهان با اشاره به اتفاقات اخیر و موج سواری علیه زنان و حجاب اسلامی، گفت: این که دشمنان حجاب اینقدر می گویند به این دلیل است که به این نتیجه رسیده اند که هر زنی که در ایران با حجاب قدم می زند پرچم جمهوری اسلامی است.

وی با اشاره به شرایط سال ۶۱ هجری به امام حسین(ع) و همراهی مردم با ایشان گفت: مردم حدود ۱۲ تا ۱۸ هزار نامه فرستادند و امام خود را دعوت کردند، مردم کوفه پیگیر کار امام بودند. حسین علیه السلام دعوت کردند و دلهایشان با امام بود، اما به خاطر رشوه و زنا، شمشیرهایشان بر علیه امام بود.

بیزار تهرانی ادامه داد: افراد زیادی را می بینیم که خود را مومن می دانند اما خیلی راحت از رشوه و اختلاس صحبت می کنند و از نتایج این عمل بی اطلاع هستند. باید به سرنوشت مردم کوفه توجه کنند.

تولیت آستان مقدس امامزاده صالح (علیه السلام) با بیان اینکه در آن زمان مسلمانان یک به یک عقب نشینی کردند و تماشاچی شدند و یا با آن حضرت مبارزه کردند، تصریح کرد: در این هنگام، مسلمانان یک به یک عقب نشینی کردند. کار امام متوقف شده است.

وی ادامه داد: به وهاب فرصتی برای اسلام ندادند، اما به شهادت رسید و تنها زنی که در مکتل الحسین شهید شد، همسر مسیحی بود که تازه مسلمان شده بود و تازه عروس وهاب بود.

بیزار تهرانی تصریح کرد: می گویند وهاب موهای بلندی داشت، پس از شهادت او، جبهه مقابل تصور می کرد مادرش تازه مسلمان است و ایمان قوی ندارد، می خواستند از او سوء استفاده کنند که سر بریده او را جلوی چشمانش انداختند. چادر مادرش بود، اما این مادر موهای بلند پسرش را در دست بست و جلوی چادر دشمن انداخت و گفت آنچه را که در راه خدا دادیم پس نمی‌گیریم و نقشه دشمن را خنثی کردیم.

انتهای پیام/۶۳۱۱۹/الف/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید