برگزاری اولین کارگاه فیلمنامه و کارگردانی در بانه


مسئول دفتر نمایندگی سینمای جوانان بانه روز یکشنبه در حاشیه این کارگاه آموزشی در گفت وگو با خبرنگار فارس، اظهار داشت: دوره آموزشی فیلمنامه و کارگردانی با حضور ۱۸ هنرجو طی یک دوره آموزشی در بانه برگزار می شود. هفته نظری و تمرین

اوین عباسی افزود: این دوره برای آشنایی هنرجویان با مبانی فیلمنامه نویسی و کارگردانی به صورت فشرده برگزار می شود و سخنرانی های این دوره در دو نوبت صبح و عصر برگزار می شود.

وی گفت: در این دوره فیلمنامه ای به نام «سنور» که به آسیب های اجتماعی اشاره دارد به تهیه کنندگی استاد بختیار پنجه ای و کارگردانی استاد ابراهیم سعیدی ساخته شد. در ۲ روز و ۲ شب انجام شد.

عباسی با اشاره به اهمیت برگزاری این دوره برای افزایش دانش علاقه مندان به این حوزه، یادآور شد: یکی از مهم ترین مشکلات ما کمبود منابع و امکانات است.

وی افزود: سعی کردیم این کارگاه را به شکلی متفاوت برگزار کنیم و در طول دوره هنرجویان با کارهای عملی و نظری در حوزه فیلمنامه و کارگردانی آشنا شوند.

مسئول نمایندگی سینمای جوان بانه با اشاره به فعالیت های این دفتر گفت: در دو سال گذشته دفتر سینمای جوان بانه به دلیل شیوع ویروس کرونا فعالیت چندانی نداشته است و در ماه های اخیر تلاش کرده ایم تا با فعالان این حوزه ارتباط برقرار کرد و انسجام و همدلی در این بخش ایجاد شد.

وی افزود: طی یکی دو ماه گذشته چندین پاتوق فیلم کوتاه برگزار شده و مورد استقبال علاقمندان این حوزه قرار گرفته و فیلم های کوتاه در این پاتوق ها بررسی و نقد شده است.

عباسی گفت: در راستای فعالیت های نمایندگی سینمای جوان بانه کلاس هایی را در زمینه فیلمنامه نویسی، کارگردانی، تدوین و عکاسی برگزار کرده ایم که مهمترین آنها کارگاه فیلمنامه و کارگردانی است که به صورت متمایز اجرا می شود.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۶
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید