برگزاری پنجمین جشنواره تئاتر معلولان در یزد


به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، این جشنواره برای دومین بار در پنج بخش صحنه، خیابان و محیط زیست، شورا، کودک و نوجوان، مسابقه نمایشنامه، کارگاه و نشست تخصصی از ۲۲ تا ۲۶ آذرماه سال جاری برگزار می شود.

«افراد دارای معلولیت و فرصت‌های برابر در تمامی حوزه‌های اجتماعی، آموزشی، فرهنگی و هنری»، «آگاهی عمومی و تغییر نگرش منفی نسبت به معلولان، همگرایی اجتماعی افراد دارای معلولیت و کمک به مشارکت آنان در جامعه»، «پیشگیری از تشدید معلولیت” “توانمندسازی افراد دارای معلولیت”، “تقویت احساس مسئولیت و پرورش نگرش اجتماعی مطلوب و احترام به حقوق و کرامت افراد دارای معلولیت”، “تشویق آفرینش هنری” و “افزایش آگاهی عمومی و تغییر منفی نگرش به معلولان و برابری» «فرصت آفرینی» یکی از محورهای جشنواره تئاتر معلولان کویر است.

نشست ها و کارگاه های آموزشی نقش تئاتر در توانبخشی معلولان، نمایش درمانی، کارگردانی، بازیگری، نمایشنامه، شورای تئاتر و نظایر آن با حضور هنرمندان، متخصصان، متخصصان و اندیشمندان از جمله برنامه های موازی جشنواره است. .

علاقه مندان برای شرکت در این جشنواره می توانند تا ۳۰ تیرماه نسبت به تکمیل فرم درخواست جشنواره و ارسال آثار خود به دبیرخانه جشنواره واقع در یزد، بلوار دانشجو، مجتمع اداری، خیابان شهید فیاض بخش، بهزیستی یزد، معاونت توانبخشی اقدام کنند.

انتهای پیام/ ر
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید