بزرگترین تصویر از تلسکوپ فضایی جیمز وب منتشر شد


به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از فیز، با ترکیب ۶۹۰ تصویر مجزا که توسط دوربین جیمز وب گرفته شده است، بزرگترین تصویر از تلسکوپ فضایی جیمز وب در دسترس عموم قرار گرفته است.

این تصویر منطقه ای از آسمان را پوشش می دهد که تقریباً هشت برابر مساحتی است که توسط تصویر ۱۲ جولای جیمز وب پوشانده شده است. علاوه بر این، ممکن است از یکی از دورترین کهکشان‌هایی که تاکنون توسط بشر مشاهده شده است، از آن عکس گرفته شده باشد.

مجموعه تصاویر فوق، قسمت هایی از آسمان را نشان می دهد که نزدیک به دب اکبر هستند. ربکا لارسون، فیزیکدان و عضو تیم تحقیقاتی تلسکوپ جیمز وب در توییتر نوشت: «این فقط اولین مرحله از مشاهدات ما است. ما کمتر از نیمه راه بررسی کامل خود را طی کرده ایم و داده های ما در حال حاضر منجر به کشفیات جدید و غیرمنتظره از کهکشان هایی می شود که قبلاً هرگز دیده نشده اند.

این تصویر دارای شش بخش جداگانه است که یک کهکشان آبی پر از ستاره را در فاصله یک میلیارد سال نوری از زمین نشان می دهد. در جای دیگر این تصویر، چندین کهکشان در فاصله های ۸، ۱۰، ۱۲ و ۱۴ میلیارد سال نوری از زمین دیده می شوند. نسخه باکیفیت این تصویر در اینجا موجود است.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید