بسیج از توان دانشجویان در راه تبیین جهاد بهره خواهد برد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین محمد قمی چهارشنبه شب در برنامه گفت و گوی آزاد طلاب با اشاره به جایگاه سازمان تبلیغات به عنوان بزرگترین سازمان تبلیغی و ترویجی کشور در رویدادهای اخیر اظهار داشت: گروه هایی که کار فرهنگی انجام می دهند باید. تقویت شود و سازمان موظف به حمایت باشد

وی ادامه داد: فردی که دوره ای را در گروه های فرهنگی گذرانده است، باید مروج حرف درستی باشد که آموخته است و دانش آموز باید در قالب فعالیت های فرهنگی به عنوان یک فعال، مشکل گشا و روشنگر ظاهر شود و از این طریق حقیقت را به منصه ظهور برساند. از این رو تلاش می‌شود تا اطمینان حاصل شود که برنامه‌هایی که حقوق مردم و آموزش را ارتقا می‌دهند از حمایت اولویت‌دار برخوردار شوند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه مردم باید یکدیگر را به کارهای خیر دعوت کنند، خاطرنشان کرد: ماهیت تبلیغات اسلامی از نظر امام (ره) معرفی کار خیر و تشویق آنها به انجام آن است و همه مردم باید ترسیم کنند. تبلیغات اسلامی

اولویت تقویت گروه های مردمی

وی ادامه داد: وظیفه سازمان تقویت گروه های مردمی در این راستا است و اقناع زمانی موثر است که از بالا نباشد.

حجت الاسلام قمی با اشاره به تعداد بیشمار نهادهای مرتبط با موضوع حجاب گفت: هر نهادی باید موضوع حجاب را در سبد وظایف خود قرار دهد و ما در زمینه اقناع ضعیف هستیم.

وی ادامه داد: حمایت همیشه مالی نیست و هیئت های مذهبی، مجالس قرآنی، فرهنگسراها نمونه هایی از گروه های نیازمند حمایت هستند و حرکت به سمت ایران سازی و ارتقای امید از دیگر فعالیت هایی است که انجام شده و حتی انیمیشن هایی نیز با آن تولید شده است. حمایت سازمان». او بود

نیاز به بازسازی انقلابی ساختار فرهنگی

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در خصوص گزارش عملکرد به خبرگزاری مهر به عنوان یکی از فعالیت های این سازمان اشاره کرد و گفت: این خبرگزاری در مسیر بصیرت افزایی و بیشترین اخبار را تولید کرد. زنده در میان سایر خبرگزاری ها

وی بازسازی انقلابی ساختار فرهنگ را مهم ترین موضوع دانست و گفت: تعدد نهادهای فرهنگی و موازی کاری یکی از آفت هایی است که باعث می شود پرسش ها بر زمین بماند و مسائل مهم مسئولیت مشخصی نداشته باشد.

حجت‌الاسلام قمی توجه سازمان را به مسجد جلب کرد و گفت: جوانان جذب هیئت‌های مذهبی می‌شوند و مساجدی هستند که دچار بحران حضور و غیاب هستند و این نشان‌دهنده لزوم هدایت اعتبارات فرهنگی به مسجد است. “

اقدام مردمی شکل مؤثری از فعالیت های فرهنگی است

وی افزود: در حال حاضر با ۳۰ هزار مسجد به صورت واقعی ارتباط برقرار کرده ایم، اما پیگیری موثری برای رفع سردرگمی فعالیت های فرهنگی صورت نگرفته است، البته ما در کنار سایر نهادهای فرهنگی یک سازمان هستیم. سازمان یک قطعه کوچک در یک پازل بزرگ است.”

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: حکمرانی فرهنگی گاهی به معنای سیاست گذاری است که از شورای عالی فرهنگی انتظار می رود اما بحث حمایت ها به سازمان برمی گردد و البته کمبودی در مجموعه های فرهنگی و وجود دارد. ارتباط توانایی های مردم با آنها».

وی اقدام مردمی را در فعالیت های فرهنگی موثر دانست و افزود: بیشتر جوانان و دوستانم شارژ می کنند و صحبت می کنند. برو من فشار می دهم و البته مطالعه موثر راه فکر و ایجاد سوال است.

توجه دانش آموزان و راهکارهای آموزش

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی معتقد است: اگر چیزی قانون است باید رعایت شود اما نه با روش های نادرست منفی که اثر منفی داشته باشد و لازمه صحیح منفی را در کنار اقناع قرار داد، بنابراین اگر التهابات فروکش کرد، باب گفت. ما خواهیم کرد باز است.

وی با اشاره به تفاهم نامه منعقده با آموزش و پرورش، تاکید کرد: در این تفاهم نامه تلاش شد ظرفیت سازمان تبلیغات و آموزشی به هم افزایی، کمک به آموزش و پرورش و اندیشیدن چاره اندیشی شود.

حجت الاسلام والمسلمین قمی درباره مدارس صدرا گفت: این مدارس در رده دولتی هستند و سازمان به کمک آموزش و پرورش رفته است و وظایف ما محدود به مدارس صدرا نیست. مدیریت مدرسه یکی از وظایف ما نیست.

دگرگونی با اراده جمعی

وی در خصوص اعتراضات و اتفاقات اخیر تاکید کرد: رویه باید تغییر کند و چاره ای جز تغییر نداریم و مبنای آن هم گفت و گو به ویژه بین دانشجویان است که از ضروریات زندگی انسانی و اجتماعی است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه در بین دستگاه های دولتی، سازمان تبلیغات با اهل سنت و برادران قومی ارتباط خوبی دارد.

وی در پاسخ به اینکه تحول چگونه صورت می گیرد، گفت: حرکت قطعا محصول اراده است و اگر به اراده جمعی تبدیل نشود، تحول صورت نمی گیرد.

عمل به وصیت حاج قاسم و اهتمام به اصل ولایت

حجت الاسلام قمی خاطرنشان کرد: اصولاً در دشمن بودن دشمن شکی نیست و شواهد روشنی دارد و ما دلگرم به وجود رهبر معظم انقلاب به عنوان حکیمی هستیم که فعالیت هایش صحیح و سالم است. که ملاک آن ستایش یا سرزنش دیگران نیست.

وی به نقل از شهید حاج قاسم سلیمانی خاطرنشان کرد: باید به سخنان ایشان توجه کنیم که باید مواظب اصول باشیم و اصول یعنی ولی فقیه و حرمت رهبر معظم انقلاب را در نظر بگیریم. مقدس است و تلاش می کنیم آنچه را که رهبری برای صلاح جامعه مد نظر دارد انجام دهیم و با رویکرد تحول آفرینی تلاش می کنیم به زمین بنشینیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی خطاب به جوانان گفت: اسلام ناب را تبیین کنید و به صحبت های هوشمندانه و منظم توجه کنید و بدانید که غفلت از تدبیر رهبری باعث این حوادث شد.

وی تاکید کرد: برای جهاد تبیین بسیج که ضروری ترین نهاد است باید از توان طلاب استفاده کند که منوط به فرمان امام (ره) است و تنها دغدغه انجام وظایف خود در راستای جهاد است. توضیح.