بلومبرگ: اتحادیه اروپا با بسته تحریمی جدید علیه روسیه موافقت کرد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، مجله پولیتیکو به نقل از دیپلمات های اروپایی گزارش داد که نمایندگان اتحادیه اروپا بر سر بسته جدید تحریم ها علیه مسکو از جمله سقف قیمت نفت روسیه به توافق رسیده اند.

پولیتیکو به نقل از دیپلمات های اروپایی افزود: نمایندگان روز سه شنبه بر سر بسته هشتم تحریم ها علیه روسیه به توافق اولیه دست یافتند و دیپلمات ها اعلام کردند که مقامات اتحادیه اروپا روز چهارشنبه بر سر نسخه نهایی این توافق به توافق خواهند رسید.

این در حالی است که رئیس شورای اروپا پیش از این از بررسی تحریم های جدید علیه روسیه خبر داده بود.

بر اساس این گزارش، شارل میشل، رئیس شورای اروپا گفت: رهبران اتحادیه اروپا در نشست سران خود که در تاریخ ۶ و ۷ اکتبر در پراگ برگزار می شود، درباره تقویت تحریم ها علیه روسیه گفتگو خواهند کرد.

میشل در نامه‌ای که پیش از اجلاس پراگ برای رهبران اتحادیه اروپا ارسال کرد، اعلام کرد که موضوعات مورد بحث در این نشست شامل اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه، تداوم حمایت‌های نظامی و مالی از اوکراین و بهترین راه‌حل‌ها برای حمایت از زیرساخت‌ها است. سازه های اروپایی پس از تخریب خط لوله انتقال گاز نورد استریم خواهد بود.

وی افزود: با توجه به ادامه عملیات نظامی در اوکراین، اتحادیه اروپا باید موضع قاطعی در برابر روسیه اتخاذ کند.

میشل در عین حال گفت: در اجلاس اروپا موضوع بحران اقتصادی که این اتحادیه به دلیل افزایش قیمت حامل های انرژی با آن مواجه است به ویژه با نزدیک شدن به فصل زمستان مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

وی همچنین بر لزوم همبستگی و هماهنگی مشترک میان کشورهای اتحادیه اروپا برای حفظ منافع مشترکشان تاکید کرد.