بهرمان: علیزاده با شناسنامه جعلی رقابت کرد/ اتهام ده خواهر پهلوان شامل نمی شود!


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، مسابقات انتخابی تیم ملی ووشوی نوجوانان دختر از صبح روز جمعه ۳ تیر ۱۴۰۱ به همت آکادمی ملی ووشو در مجموعه آزادی برگزار می شود. در تعداددرگیری شدیدی بین پدر ده خواهر پهلوان و مربیان تیم بانوان رخ داد.

به همین دلیل مسئولان فدراسیون ووشو روز چهارشنبه ۸ تیرماه به دلیل بروز برخی اتفاقات جلسه کمیته انضباطی را با حضور شهربانو منصوریان، صدیقه ماریا، احسان پهلوان (پدر خواهران پهلوان) و کوثر علیزاده از شاگردان صدیقه برگزار کردند. ماریا در این جلسه کوهنورد سالار رئیس کمیته انضباطی و اسکندری نایب رئیس کمیته، نریمان توکل عوض نایب رئیس بانوان و حراست فدراسیون حضور داشتند.

علیرضا بهرمن سرپرست دبیری فدراسیون ووشو در پاسخ به این سوال که جلسه کمیته انضباطی روز چهارشنبه در فدراسیون ووشو برگزار شد که آیا تکلیف متخلفان مشخص شده است یا خیر، از ووشو دعوت می کنیم. آقای احسان پهلوان (کمند و کیانادر این جلسه خواهر همسر کوثر علیزاده نیز حضور داشت، البته چون در دیدار دی پهلوان و کوثر علیزاده اتفاقاتی رخ داد و اتهاماتی نیز به علیزاده وارد شد، وی را نیز به جلسه کمیته انضباطی دعوت کردیم. .

سرپرست دبیری فدراسیون ووشو در پاسخ به این سوال که اتهامات علیزاده چیست، گفت: سال گذشته مسابقات تیم بزرگسالان تیم ملی در جزیره قشم برگزار شد و طبق یک سری اسناد، کوثر برگزار شد. علیزاده در بازی های تیم ملی بزرگسالان شرکت کرد. خواهران ده پهلوان در خصوص مسابقه ای که علیزاده در آن حضور داشت، عنوان کردند که وی روز جمعه سوم تیرماه نیز با یک شناسنامه دیگر در مسابقات تیم ملی شرکت کرده است. به هر حال ما مدارک علیزاده را بررسی کرده ایم اما مشکلی وجود دارد. نداشت.

بهرمن وی در پاسخ به این سوال که چرا این درگیری و پشت صحنه رخ داد؟ آیا ادعای علیزاده کذب است؟وی تصریح کرد: متاسفانه این دو خواهر بر اساس یک سری شایعات ادعایی را مطرح کرده اند. البته ماجرا از این قرار است که سال گذشته علیزاده در مسابقات انتخابی بزرگسالان (برای اعزام به بازی های آسیایی) با شناسنامه جعلی (دختر عمو) شرکت کرده بود نه در مسابقات انتخابی ملی جوانان! همانطور که گفتم خواهران دی پهلوان بر اساس یک سری شایعات جنجال درست کردند. پس از بررسی دقیق کمیته انضباطی مشخص شد وی در انتخابی تیم بزرگسالان قشم و نه ملی پوشان روز جمعه ۳ تیرماه در تهران تخلف کرده است. متأسفانه سال گذشته کسی متوجه تجاوز به عنف علیزاده نشد.

وی افزود: همیشه قبل از مسابقات رده پایه سن شرکت کنندگان را می پرسیم. می گیریماما در گروه سنی بزرگسالان حساسیت چندانی وجود ندارد. چون همه باید در سن واقعی خود در مسابقات بزرگسالان شرکت کنند. تخلف علیزاده سال گذشته برای تیم ملی بود و او در مسابقات انتخابی تیم جوانان هیچ تخلفی انجام نداد.

به نظر می رسد شهربانو در جلسه حضور داشت اما سهیلا در جلسه کمیته انضباطی حضور نداشت، دلیل این موضوع چیست؟ گفت:
رئیس شورای ووشو مازندران در جلسه کمیته انضباطی با توجه به ابتلا به این ویروس تاج پادشاهی وی در جلسه کمیته انضباطی در قالب وبینار حضور یافت. وی نیز دفاعیات خود را ارائه کرد اما بیک محمدی رئیس شورای ووشو استان همدان در جلسه کمیته انضباطی حاضر شد. با توجه به اینکه این موضوع رسانه ای شده و همگان پیگیر هستند، بنا به وظیفه رئیس شورای ووشو، همدان را به جلسه کمیته انضباطی دعوت کردیم و به اظهارات و دفاعیات ایشان گوش فرا دادیم تا موضوع به خوبی تمام می شود
دوستان از صحبت های مطرح شده متوجه شدند که کوثر علیزاده سال گذشته با شناسنامه جعلی دختر عمویش فاطمه علیزاده در انتخاب تیم اصلی شرکت کرده است. البته فراز مانویات نیز به عنوان شاهد در جلسه کمیته انضباطی حضور داشت و حرف های او را هم شنیدیم اما سهیلا منصوریان به دلیل مشغله زیاد حاضر به حضور در جلسه نشد و نماینده خود را به جلسه فرستاد.

سرپرست دبیری فدراسیون ووشو در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به درگیری که خواهران منصوریان در کلیپ منتشر شده می بینند مجرم محسوب می شوند یا خیر، گفت: به هر حال آنها تصادفی وارد این حاشیه شدند. . البته در جلسه کمیته انضباطی شهربانو منصوریان نیز حضور داشت و صحبت های خود را ارائه کرد، با توجه به اینکه علیزاده به همراه تیم کیش در این مسابقات حضور داشت از سهیلا منصوریان رئیس هیئت ووشوی کیش خواستیم در این جلسه حضور داشته باشد اما وی با توجه به مشغله کاری نماینده خود را به جلسه کمیته انضباطی فرستاد و صحبت های همه شنیده شد و کادر کمیته انضباطی تصمیم گیری می کند و پس از رای گیری نهایی در روز شنبه، رای نهایی رسانه ای انجام می شود. . همچنین منصوریان و احسان ده پهلوان صحبت کردند و موضوع حل شد.

پایان پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید