kermanyy

Friday, 22 October 2021

به دنبال تهدید طالبان ، خطوط هوایی پاکستان پروازهای خود به کابل را متوقف کرد

به دنبال تهدید طالبان ، خطوط هوایی پاکستان پروازهای خود به کابل را متوقف کرد


حامل پرچم ملی پاکستان روز پنجشنبه عملیات پرواز به افغانستان را به دلیل آنچه “نگرانی های امنیتی” نامیده بود ، ساعاتی پس از تهدید دولت طالبان مبنی بر ممنوعیت این شرکت هواپیمایی در صورت عدم کاهش بلیط هواپیما ، متوقف کرد. مسیر کابل-اسلام آباد به سطوح قبلی.

به گزارش روزنامه داون ، سخنگوی خطوط هوایی بین المللی پاکستان (PIA) این پیشرفت را تایید کرد و گفت که عملیات کابل این شرکت هوایی تا اطلاع ثانوی متوقف می شود.

در حال حاضر دو شرکت هواپیمایی وجود دارد: PIA و شرکت خصوصی کام ایر متعلق به افغانستان که پروازهای چارتر به کابل را با کرایه های بالا انجام می دهد.

روز پنجشنبه ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان از PIA و افغانستان کام ایر خواست تا کرایه های مسیر کابل-اسلام آباد را به سطوح قبلی کاهش دهند یا عملیات پرواز خود را متوقف کنند.

در نامه ای از وزارت حمل و نقل و هوانوردی ملکی افغانستان از PIA و کام ایر خواسته شده است تا قیمت پروازهای کابل-اسلام آباد را به حدی که قبل از تسلط طالبان بر کابل در 15 اوت وجود داشت ، کاهش دهند.

مجاهد این نامه را به زبانهای پشتو و دری صادر کرد و همچنین در صفحه رسمی فیس بوک وزارت هوانوردی افغانستان ارسال شد.

“اطلاعات به شرکت خصوصی PIA و کام ایر ارسال شده است تا کرایه در مسیر کابل-اسلام آباد را به سطح قبل از پیروزی امارت اسلامی برساند. اگر خطوط هوایی با این پیشنهاد موافقت نکنند ، عملیات آن در این مسیر متوقف می شود. “

وی از مسافران خواست در صورت عدم تغییر قیمت بلیط با وزارتخانه تماس بگیرند.

عبدالله خان ، سخنگوی PIA ، گفت که این خط هوایی به پروازها در داخل و خارج از کابل در “شرایط دشوار” ادامه داده است ، هنگامی که دیگران عملیات خود را متوقف کردند.

وی گفت: “PIA پس از تغییر سریع وضعیت در افغانستان حدود 3000 نفر را تخلیه کرد.”

خان گفت که ناخدا و کارکنان خطوط هوایی جان آنها را به خطر انداخته اند ، اما آنها روند تخلیه را حفظ کردند.

عکس: رویترز

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *