بیانیه آمریکا و اروپا: ما با تجزیه لیبی مخالفیم


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، آمریکا، انگلیس، فرانسه، ایتالیا و آلمان بامداد شنبه بیانیه مشترکی درباره وضعیت لیبی صادر کردند.

به گزارش وب سایت الجزیره، در این بیانیه آمده است: «ما هر گونه تلاش برای تجزیه لیبی را رد می کنیم.

در این بیانیه آمده است: «ما با ایجاد نهادهای موازی یا تصرف قدرت با زور مخالفیم. لیبی به یک دولت واحد نیاز دارد که بتواند کل کشور را اداره کند و انتخابات برگزار کند.»

کشورهای اروپایی و آمریکا نیز اعلام کردند: «ما مجلس و دولت هستیم [لیبی] ما از آنها می خواهیم که مبنای قانونی برگزاری انتخابات را نهایی کنند.»

عبدالحمید الدبیبه، نخست وزیر دولت وحدت ملی لیبی گفت: ما از بیانیه بین المللی که در راستای موضع ما برای رد تصرف قدرت در لیبی است، استقبال می کنیم.

بر اساس این گزارش، الدبیبه توضیح داد: «موضع سازمان ملل موضوع ادامه کار طرف های لیبیایی را بر اساس تصمیمات توافقنامه سیاسی حل و فصل کرد».

وی افزود: “ما متعهد به ادامه سیاست شفافیت در مورد هزینه های دولت در لیبی هستیم.”

پیشتر احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب از آمادگی کامل این سازمان برای دستیابی به آشتی ملی در لیبی خبر داده بود. (جزئیات بیشتر)

پروژه آشتی ملی یکی از ماموریت های محول شده به شورای ریاست جمهوری در لیبی بود که در مارس ۲۰۲۱ به این شورا واگذار شد و باید قبل از انتخابات ۲۴ دسامبر آماده شود.

انتهای پیام/ Î
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید