بیانیه انجمن خبرنگاران مسلمان اصفهان به مناسبت روز خبرنگار – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، کانون خبرنگاران مسلمان استان اصفهان به مناسبت روز خبرنگار بیانیه ای صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است…

به نام خدا رحیم – مهربان الرحیم

«خیر و قلم اشاره کردن ستاره شناسیو ظهرسوگند بر قلم و آنچه می نویسند.

۲۶ مرداد روزی است به نام عدالتخواهان، راستگویان صادق و خبرچینان دلسوز. مجاهدانی که معنای ایثار را در میدان جهاد برای هموار کردن راه آزادی و ایمان از طریق علم و اندیشه بیان می کنند.

روز خبرنگار فرصتی است برای ارج نهادن به نویسندگانی که در راه حق و حقیقت سخن می گویند و می نویسند و ارزش های ایرانی و اسلامی را پاس می دارند و گروه های مختلف مردم را برای رسیدن به شکوفایی و سربلندی ایرانی متحد می کنند.

امسال هفدهم مرداد سالروز شهادت عرصه خبر، محمود صارمی مزین به نام خبرنگار، به موازات عاشورای حسینی و چه خوب است این دو روز. روزنامه نگاران پیام آور حق و عاشورا مظهر اسلام شریف و سازش ناپذیر در برابر اخلاق حقیر و خضوع است.

کربلا کلاس درس سازندگی است و عاشورا تجلی الگوی راهبردی در هر زمان و مکانی برای تولد دوباره دین و اندیشه معنوی است، اندیشه ای که در کتاب تاریخ از ازل تا ابد در برابر تحریف ایستادگی کرده و متمایز شده است. اشتباه.

آنچه خبرنگاران و جهادگران به میدان آورده اند در پرتو پیام عاشورا حرکت می کند. حفظ ارزشها، تبیین سیره طیبه بشریت و امنیت جامعه از نظر اندیشه ناب حسینی.

امیدوارم نویسندگان عاشورا را الگوی شایسته و مظهر فرهنگ عدالت خواهانه و حق طلبانه بدانند. استقرار از حضرت زینب کبری سلام الله علیها همسر بزرگ راوی کربلا پیام رسان عاشورا همیشه در راه حق می نویسد.

انجمن صنفی خبرنگاران مسلمان استان اصفهان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام عرصه خبر به ویژه شهید محمود صارمی، برای تمامی خبرنگاران و فعالان عرصه اطلاع رسانی آرزوی توفیق، عزت و سربلندی دارد و با عرض تسلیت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی، روایت اندیشه حسینی و زینبی آنان را در مسیر حق نویسی می خواند.