بیایید با غول های ایران و آمریکا آشنا شویم. از مبارزه یزدانی با جادوگر دوباره برای پیش بینی شکست جردن باروز


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، با پایان مسابقات بین المللی تونس فریلنسرها مقرر شد صربستان در اوزان ۵۷ و ۷۹ کیلوگرم به مسابقات جهانی اعزام شود تا اردوهای این رقابت ها و بازی های کشورهای اسلامی آغاز شود.

مطابق اساس چرخه انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی با رقابت های تونس به پایان رسید و ۱۰ نفر اعزامی به مسابقات جهانی ۲۰۲۲ بلگراد مشخص شدند. با چرخه پیش بینی شده افراد زیادی وارد میدان مسابقه شدند و به این ترتیب برخی از رزمی کاران سابق با تغییر وزن دوباره نایب قهرمان کشوری شدند. ماهی تابه آماده شدن برای رقابت با غول های جهانی که مدت هاست خود را برای این رقابت آماده می کنند. با غیبت روسیه به دلیل مشکلات سیاسی در مسابقات جهانی، این فرصت اکنون در اختیار مبارزان کشورمان و همچنین رقبای آمریکایی قرار گرفته است تا در برخی اوزان خودی نشان دهند.

در این میان رقابت بین برخی جنگنده های ایرانی و آمریکایی همواره از جذابیت خاصی برخوردار بوده است تا جایی که سایت اتحادیه جهانی و حتی سایت های آمریکایی مانور خاصی به آن می دهند که می توان آن را با رقابت حسن یزدانی و حسن یزدانی مقایسه کرد. دیوید تیلور، مسابقه کامران قاسم پور و جیدن کاکس و مسابقات اردن باروز، کایل اسنایدر و توماس گیلمن به حریفان ایرانی اشاره کرد. مسابقاتی که علاوه بر جذب مخاطب خاص، گاه با پیروزی مبارزان کشورمان همراه است و گاه با پیروزی حریفان آمریکایی، اما در وزنی، یعنی وزنی که جردن باروز در این رقابت هیچگاه برتری با رزمی کاران ایرانی وجود نداشت.

در گزارش زیر نگاهی به سر جذاب بیاندازید فریلنسرها بازیکنان ایرانی و آمریکایی احتمالا در مسابقات جهانی صربستان که از ۲۸ شهریور آغاز می شود به مصاف یکدیگر خواهند رفت:

۵۷ کیلوگرم؛ سرلک – گیلمان دور سوم کی برنده میشه؟

آخرین دیدار این ۲ مبارز مطرح دنیا چند روز پیش در تونس بود که گیلمان موفق شد با نتیجه ۱۱ بر ۷ سارلک را شکست دهد و طلای این وزن را در مسابقات بین المللی تونس به دست آورد. سرلاک با شروع مسابقات جهانی نروژ در فینال مقابل حریف آمریکایی خود شکست خورد و نقره گرفت. راوی در حال حاضر در رتبه بندی جهانی گیلمن رتبه اول را دارد. کومار از هند، اوگیف از روسیه، هورست از آلمان و سرلک از ایران دوم تا پنجم هستند. روسیه در این تورنمنت غایب است بنابراین احتمال رویارویی گیلمان و سرلک در مسابقات جهانی وجود دارد.

۷۹ کیلوگرم؛ نخود و باروزآیا طلسم شکست ناپذیری اسطوره باطل می شود؟

اردن باروز او از ستاره های شناخته شده کشتی در جهان است که در بین علاقه مندان به کشتی در ایران محبوبیت زیادی دارد. این جنگنده مشهور دنیا بارها با جنگنده های ایرانی روبرو شده و در همه آنها به برتری دست یافته است. اولین مسابقه اردن باروز با جنگنده کشورمان سال ۲۰۱۱ است که باروز او تا وزن ۷۴ کیلوگرم مبارزه کرد و با غلبه بر صادق گودرزی به مدال طلای مسابقات جهانی دست یافت و با پیروزی مجدد مقابل گودرزی به مقام قهرمانی المپیک لندن دست یافت.

باروز او در سال ۲۰۲۱ با وزنه ای جدید وارد میدان شد و با ۷۹ کیلوگرم روی تشک رفت. او ابتدا در فینال جام جهانی نروژ به مصاف محمد نخودی رفت و با پیروزی در آن مبارزه اولین طلای خود را در وزن جدید به دست آورد. او آخرین بار در جام یاشاردوگو خود را مقابل رزمی کاران کشورمان نشان داد که با برتری ۲ بر ۱ مقابل علی سوادکوهی اولین قهرمانی خود در مسابقات رنکینگ را به دست آورد.

۸۶ کیلوگرم؛ یزدانی و تیلور، خط پادشاه و جادوگر به دنیا

اگر حسن یزدانی و دیوید تیلور در مسابقات جهانی صربستان به مصاف هم می رود، این پنجمین دیدار این دو مبارز مشهور جهان خواهد بود. آخرین باری که روی تشک حضور داشتند در جام جهانی نروژ بود که حسن یزدانی با پیروزی در این مبارزه به مدال طلا دست یافت. یزدانی چند ماه مانده به مسابقات جهانی در المپیک توکیو در ثانیه های پایانی نتیجه را به تیلور واگذار کرد. یزدانی در مسابقات جهانی ۲۰۱۸ و جام جهانی ۲۰۱۷ نتیجه را به تیلور واگذار کرده بود.

اکنون جام جهانی صربستان پنجمین نبرد بین شاه و جادوگر است. هر دو مبارز با قهرمانی در مسابقات انتخابی نایب قهرمان کشور شدند و امروز تمرینات خود را دنبال می کنند. دیوید تیلور بارها با انتشار عکس ها و فیلم هایی از تمریناتش در صفحه شخصی خود آمادگی خود را برای مسابقات جهانی نشان داده است. آیا باید ببینیم کدام جنگنده در بلگراد برنده خواهد شد؟

۹۲ کیلوگرم؛ قاسم پور و کاکسدوئل دوباره این بار در بلگراد

شاهکار کامران قاسم پور در جام جهانی نروژ در وزن جدید با برتری بر حریف جیدن کاکس آمریکایی و در این وزن به مدال طلا دست یافت. کاکس ۲ طلای جهان و برنز المپیک رودخانه وی در نروژ رقیب جدی قاسم پور بود اما در نیمه نهایی مغلوب نماینده کشورمان شد و به مدال برنز دست یافت. این مبارز آمریکایی در مسابقات پانآمریکایی او با برتری مقابل تیم ملی تا وزن ۹۲ کیلوگرم به مدال طلا رسید و نماینده آمریکا در جام جهانی خواهد بود. باید در جدال ۲ ستاره ای که دوباره مدعی برتری جهانی هستند دید.

۹۷ کیلوگرم؛ محمد و اسنایدررقابت یک آمریکایی با حریف سوم ایرانی؟

اسنایدر او یکی از ستارگان کشتی گیر جهان است که طلا و نقره المپیک را کسب کرده است رودخانه و توکیو را در کارنامه خود دارد. این مبارز در طول دوران حرفه ای خود موفق به کسب ۲ طلا، ۲ نقره و ۱ برنز در جهان شد. اسنایدر و عبدالرشید سعدالااف وزن ۹۷ کیلوگرم یکی از ارقام برجسته محسوب می شود و اکنون نبود تانک روسی اسنایدر او به شدت منتظر کسب مدال طلای مجدد مسابقات جهانی صربستان است.

این مبارز که مدال طلای رنکینگ دارتونس را کسب کرده است می تواند در مسابقات جهانی صربستان به مصاف محمد حسین محمدیان برود. اسنایدر او سابقه درگیری با رزمندگان ایرانی را دارد. او یک بار در مسابقات جهانی ۲۰۱۵ با عباس مبارزه کرد tahan او و آخرین بار مقابل مجتبی پیروز شد گلیج در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۱ قرار گرفت که برنده این میدان بود. سومین حریف ایرانی اسنایدر احتمالاً در مسابقات قهرمانی جهان در صربستان محمدیانا.

محمدیان برنز جهان و ۲ طلا در آسیا دارد. این مبارز کشورمان در اولین مبارزه خود در المپیک توکیو شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت. او پس از مدت ها دوری با ۲ برد مقابل مجتبی وارد چرخه انتخابی شد گلیج او صاحب مسابقات قهرمانی کشور شد.

ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان برای حضور در مسابقات جهانی به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: علیرضا سرلک

۶۱ کیلوگرم: دعا کنید عطر

۶۵ کیلوگرم: رحمان عمو زاده

۷۰ کیلوگرم: امیرمحمد یزدانی

۷۴ کیلوگرم: یونس امامی

۷۹ کیلوگرم: محمد نخودی

۸۶ کیلوگرم: حسن یزدانی

۸۶ کیلوگرم: کامران قاسم پور

۹۷ کیلوگرم: محمدحسین محمدیان

۱۲۵ کیلوگرم: امیر حسین کشاورز

پایان پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید