بیش از هزار نفر از مازندران به کمپین ایثار حسینی برای اهدای خون پیوستند


عبدالله محمدی فیروزجایی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در ساری به اجرای طرح اهدای خون در قالب طرح ایثار حسینی اشاره کرد و اظهار داشت: هزار و ۲۲۹ نفر از مازندرانی ها در تاسوعا و عاشورای حسینی به پایگاه های انتقال خون استان به ایثار مراجعه کردند. کمپین حسینی، اهدای خون آگاهانه پایبند بود.

وی افزود: در تاسوعا و عاشورای حسینی امسال یک هزار و ۲۲۹ نفر از مازندران از پایگاه های انتقال خون و تیم های سیار بازدید کردند که از این تعداد یک هزار و ۲۰۰ نفر موفق به اهدای خون شدند.

مدیرکل انتقال خون مازندران گفت: از مجموع اهدای خون ۵۵۰ نفر اهداکننده مستمر، ۳۵۰ نفر اهداکننده مجرب و ۱۰۰ نفر برای اولین بار خون اهدا کردند. سهم زنان ۳۳ واحد خون بود.

محمدی فیروزجایی ادامه داد: در دهه اول محرم ۵ هزار و ۶۲۲ سوگوار حسینی به مراکز انتقال خون و اکیپ های سیار مراجعه کردند که از این بازدیدها ۴ هزار و ۴۷۰ واحد خون جمع آوری شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۵ درصد افزایش نشان می دهد.

وی با بیان اینکه نیاز بیماران و مراکز درمانی به خون و فرآورده های خونی همیشگی و همیشگی است، تصریح کرد: این نیاز به خون و فرآورده های خونی نیاز است. وی از شهروندان ایثارگر مازندرانی خواست: در صورتی که واجد شرایط اهدای خون هستند به مراکز انتقال خون مراجعه و با اهدای خون به نجات جان بیماران کمک کنند.

مدیرکل انتقال خون مازندران یادآور شد: هم اکنون ۱۱ پایگاه انتقال خون و سه دستگاه اتوبوس سیار در استان مازندران برای تهیه و تحویل خون لازم به بیماران و مراکز درمانی در حال فعالیت هستند.

انتهای پیام/۸۶۰۳۴/ج
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید