kermanyy

Saturday, 23 October 2021

تأثیر همه گیر COVID-19 بر شاخص های شاخص تناسب اندام


زنی که در اتاق نشیمن در مقابل لپ تاپ باز اسکوات می کند

همه ما می توانیم موافق باشیم که همه گیری کووید -19 تأثیر عمده ای بر زندگی و شیوه زندگی ما در سال 2020 داشت و امروز نیز ادامه دارد. میلیون ها نفر به این ویروس مبتلا شدند و صدها هزار نفر اعضای خانواده خود را از دست دادند. با این حال ، شیوه زندگی همه به یک شکل تحت تأثیر قرار نگرفت. میلیون ها نفر شغل خود را از دست دادند ، در حالی که دیگران شاهد کاهش ساعات کار خود به مشکلات اقتصادی بودند. اما دیگران شروع به کار کردند یا تحصیلات خود را از راه دور دریافت کردند. اکثر این افراد زمان بیشتری را در خانه سپری می کردند. از سوی دیگر ، کارگران اساسی هنوز نیاز به انجام وظایف کاری خود داشتند و برخی مشاغل ، مانند کارکنان مراقبت های بهداشتی و تحویل دهندگان ، ساعات بیشتری را در محل کار خود کار می کردند.

تحقیقات قوی در مورد تأثیر همه گیری بر رفاه نسبی شهرها و ساکنان در حال حاضر بسیار محدود است. البته با گذشت زمان موارد بیشتری اعلام می شود. در حال حاضر ، کالج پزشکی ورزشی آمریکا در حال بررسی نحوه تأثیر این بیماری همه گیر بر شاخص های سلامتی و رتبه بندی شهرها در گزارش های آینده است. با توجه به ماهیت چرخه های جمع آوری و گزارش داده ها ، داده های نظرسنجی جمع آوری شده در سال 2020 تا گزارش شاخص سلامتی 2022 برای تجزیه و تحلیل در دسترس نخواهد بود. انتظار می رود که یک بیماری همه گیر تأثیر قابل توجهی بر دارایی های جامعه و محیط زیست داشته باشد. با این حال ، به احتمال زیاد استفاده از این منابع به دلیل بسته شدن ، محدودیت ها و تغییر شیوه زندگی در پاسخ به همه گیری ، کمتر خواهد بود. علاوه بر این ، انتظار می رود که شاخص های فردی سلامت جمع آوری شده در سال 2020 به طور کلی کاهش یابد ، که نشان دهنده آثار سوء بیماری همه گیر بر افراد ، فعالیت ها ، مشاغل و جوامع آنها است.

شاخص های شاخص تناسب اندام که باید در سال 2022 جستجو شود عبارتند از:

رفتارهای بهداشتی

 • ٪ ورزش در ماه قبل
 • ٪ رعایت دستورالعمل های فعالیت هوازی
 • ٪ فعالیت های هوازی و مدیریت قدرت را برآورده می کنند
 • ٪ دوچرخه سواری یا پیاده روی تا محل کار
 • ٪ از وسایل نقلیه عمومی برای کار استفاده می کنند
 • ٪ خوردن 2+ میوه در روز
 • ٪ خوردن 3+ سبزیجات در روز

پیامدهای بهداشتی

 • ٪ در سلامت عالی یا بسیار خوب
 • ٪ با سلامت بدنی ضعیف در ماه گذشته
 • درصد با سلامت روانی ضعیف در ماه گذشته
 • درصد با چاقی

شواهد در این مرحله چه چیزی را نشان می دهد؟

بیشتر شیوه زندگی مردم در طول همه گیری پایدار شد. عادت های ورزشی با تعطیلی سالن های ورزشی و متوقف شدن افراد از وسایل نقلیه عمومی و پیاده روی یا دوچرخه سواری برای کار تغییر کرد. با این حال ، برخی از افراد ورزش را در خانه شروع کردند و بیشتر از همسایگان شروع به راه رفتن کردند. به طور کلی ، تحقیقات اولیه نشان می دهد که فعالیت بدنی در نتیجه همه گیری به طور قابل توجهی کاهش یافته است. انتظار می رود کاهش فعالیت بدنی باعث شود افراد کمتری در ماه گذشته گزارش ورزش کنند ، توصیه های مربوط به قدرت و فعالیت هوازی را رعایت کنند و همچنین نشان دهند که روزهای بیشتری از سلامت جسمی یا روانی ضعیف در ماه گذشته برخوردار است. همچنین انتظار می رود معیار شاخص سلامتی وضعیت سلامتی خود ارزیابی را در سال 2020 کاهش دهد.

بسیاری از خانواده ها برای دسترسی به غذای مغذی به دلیل بیکار بودن با توانایی محدودی برای بازدید از خواربارفروشی ها و گروه های زیادی از اقلام غذایی بدون انبار ناشی از همه گیری دچار مشکل شدند. علاوه بر این ، کودکانی که غذای رایگان مدرسه و کمتر در مدرسه دریافت می کردند ، اکنون در خانه نگهداری می شدند و بنابراین به مواد مغذی مورد نیاز خود دسترسی نداشتند. با این حال ، برای کمک به برآوردن نیازهای غذایی ، امکانات غذایی جامعه ، از جمله انبار غذا ، مزایای SNAP و مراکز توزیع مواد غذایی موقتی جامعه را گسترش دهید. در هر صورت ، الگوهای عادی ورود غذا و غذا تأثیر منفی داشت و در نتیجه افراد کمتری از خوردن تعداد توصیه شده دانه های میوه و سبزیجات خبر دادند.

داده ها همچنین نشان می دهد که استرس ناشی از همه گیری در قالب ترس از ابتلا به عفونت COVID-19 با محدودیت سفر ، محرومیت و عدم تماس فیزیکی با خانواده و دوستان طولانی مدت ، افزایش افسردگی و مسائل بهداشت روانی همراه بود. به شواهد اضطراب ناشی از همه گیری نمونه های ثبت شده از خرید وحشت و جمع آوری اقلام ضروری خانه بود. علائم مرتبط با شاخص تناسب اندام که احتمالاً بر اضطراب تأثیر منفی می گذارد عبارتند از تعداد روزهای گزارش شده با سلامت روانی ضعیف در ماه گذشته و تعداد ساعات خواب که پاسخ دهندگان گزارش می دهند به طور متوسط ​​هر شب به آن مبتلا می شوند.

فعالیت بدنی کمتر ، رژیم غذایی بدتر و وزن بیشتر عوامل خطر برای افزایش وزن شناخته شده است. بنابراین ، انتظار می رود درصد ساکنان شهرهای چاق یکی از پیامدهای اصلی همه گیری باشد. انتظار می رود افزایش چاقی در کودکان و بزرگسالان نیز مشاهده شود زیرا کودکان شخصاً از مدرسه باز می مانند و در نتیجه کلاسهای فعالیت بدنی و برنامه های ورزشی بعد از مدرسه را از دست می دهند. در عوض ، آنها ساعت های بیشتری را برای کاوش ، بازی های ویدئویی و سرگرمی به تماشای صفحه ها صرف کردند.

پیش بینی تأثیر همه گیری COVID-19 بر رتبه بندی شهرها در شاخص تناسب اندام 202 دشوار است. اگرچه همه شهرها و ساکنان آنها همه گیر COVID-19 را در سال 2020 تجربه کردند ، اما تأثیر بر شاخص های رفاه ساکنان ممکن است در همه شهرها به دلیل سطوح مختلف عفونت و گسترش متفاوت رهبران شهر ، محدودیت ها و شیوه های ایمنی در زمان های مختلف در طول سال متفاوت است.

تجزیه و تحلیل داده های شاخص تناسب اندام برای سال 2020 برای گزارش سال آینده پاسخ بسیاری از سوالات را ارائه می دهد ، و البته دیدن نتایج جالب خواهد بود ، بنابراین مراقب باشید! در همین حال ، شاخص تناسب اندام 2021 اکنون با داده هایی در دسترس است که شرایط موجود قبل از شروع شیوع را توصیف می کند.

منابع:

نویسندگان:

Jessie Fudge، MD، FACSM، Kaiser Permanente and Terrell W. Zollinger، DrPH، Professor Emeritus، University Indiana

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *