تبدیل زمین های کشاورزی به باغ برای تفریح ​​افراد خاص!/آب کشاورزی در اختیار روستاییان


به گزارش خبرگزاری فارس از اهر، حجت الاسلام محمدعلی نظری امروز در جلسه شورای عمومی فرهنگی شهرستان اهر اظهار داشت: باید برای تامین آبیاری تحت فشار از باغات میوه مردم منطقه استفاده شود. که در زمینه کشاورزی و باغبانی فعالیت می کنند، اما متاسفانه این پروژه اهداف شما منحرف شده است.

وی گفت: در حال حاضر خرید و فروش باغات توسط دلالان رونق گرفته است و این باغات با قیمت کمتر از روستاییان و باغداران گرفته شده و میلیاردها تومان نیز توسط فرصت طلبان و دلالان با تفکیک و قطعه بندی انجام شده است.

این ضابط اضافه کرد: توسعه باغات با کاربری تفریحی برای شهر منفعتی ندارد و سهم آب کشاورزی سد ستارخان باید در حوزه کشاورزی و باغات سبزی با محوریت اشتغال روستایی مورد توجه قرار گیرد.

نظری بر لزوم برنامه ریزی مسئولان در خرید تضمینی محصولات باغی به ویژه سیب های تولیدی باغداران تاکید کرد و افزود: نبود بازار مناسب باعث شد میوه و تره بار باغداران در انبار ذخیره شود. کنار جاده ها و باغات چند ماهه و به دلیل کمبود مشتری با کمترین قیمت انباشته شده است.

وی افزود: امنیت سرمایه گذاری در شهرستان اهر تامین می شود و از این حیث آمادگی هرگونه همکاری و حمایت از کارآفرینان و کسانی که طرح های خلاقانه در شهرستان با محوریت اشتغال و کارآفرینی دارند، هستیم.

نظری بیکاری و کمبود فرصت های شغلی را یکی از مشکلات و دغدغه های اصلی مردم و مسئولین شهرستان اهر برشمرد و افزود: دستگاه قضایی آمادگی دارد به هر نحوی به سرمایه گذاران کمک کند و تاکنون در اکثر طرح های ایجاد اشتغال که دچار مشکل شده اند. با دخالت دستگاه قضایی از جمله در حل مسائل و مشکلات مختلف طرح تولید بزرگ شهرستان نقش اساسی داشته است.

وی تاکید کرد: قوه قضائیه همراه با دستگاه های اجرایی همراه با قوه مجریه از اجرای پروژه های عمرانی حمایت می کند و در اکثر پروژه های عمرانی مشکل ساز با حضور در میدان و دستور به صورت ویژه و بی نظم وارد شده است. دادگاه ها و تسریع در اجرای این پروژه ها.

این مقام قضایی تصریح کرد: مبارزه با مفاسد اداری و اقتصادی و با متخلفان بیت المال اولویت این نهاد در راستای سیاست های قوه قضائیه است و در این زمینه هیچ مسئول و مدیری که در بیت المال دستکاری یا استفاده کرده باشد. با توجه به امکانات و موقعیتی که دارد به صورت غیرقانونی با جدیت برخورد خواهد شد.

وی با اشاره به برخی از مشکلات شهرستان در حوزه های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و عمرانی بر لزوم تلاش مضاعف مدیران و دست اندرکاران این حوزه تاکید کرد و افزود: دستگاه قضایی در این زمینه یاری مدیران با پاکیزه است. دست، تلاشی جهادی و کوشا.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید