تبریک به راوی ژاپنی کتاب «مهاجر به سرزمین خورشید» – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، قائم مقام مقام معظم رهبری و نمایندگان دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای عصر امروز (چهارشنبه) با حضور در بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) تهران از خانم دکتر عیادت کردند. صبا بابایی (کونیکو یامامورا) مادر شهید ژاپنی سلام و دعای رهبر انقلاب را به وی ابلاغ کرد.

در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدیان معاون دفتر مقام معظم رهبری ضمن معرفی چفیه به معظم له و این بانوی انقلابی و ابلاغ درود به حضرت آیت الله خامنه ای گفت: شما اسلام و اسلام را منتقل کرده اید. انقلاب، نماز خواندند».

وی همچنین بیان کرد که رهبر معظم انقلاب اخیراً خانم خانم را قرائت کرده اند. بابایی و در تمجید از کتاب، رساله ای نیز بر آن نگاشت و از انتشار این رساله توسط موسسه حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری خبر داد.

آقای. علیرضا مختارپور، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه‌های کشور و آقای ایمان عطارزاده معاون هماهنگ کننده دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب، معاون ارتباطات حوزه علمیه دفتر مقام معظم رهبری را همراهی می کرد.

کونیکو یامامورا در جوانی پس از آشنایی با معارف اسلام و ازدواج با یک جوان مومن ایرانی، آیین شینتوئیسم را رها کرد و به اسلام و تشیع گروید و نام صبا بابایی را برگزید. این بانوی مؤمن در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و در دوران دفاع مقدس در عرصه دفاع از انقلاب اسلامی حضور داشت و فرزند خود را نیز تقدیم انقلاب اسلامی کرد.

زندگی پرفراز و نشیب این مادر شهید در قالب کتابی با عنوان «مهاجری از سرزمین خورشید» نوشته حمید حسام و مسعود امیرخانی توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.