تجهیز میگ ۲۹ فالکروم اوکراین به موشک های ضد رادار آمریکایی


به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس، رسانه ها روز سه شنبه از تجهیز جنگنده های میگ ۲۹ فالکروم اوکراینی به موشک های ضد رادار AGM Harm ساخت آمریکا برای این کشور برای مبارزه با روسیه خبر دادند.

به گزارش وب سایت «Business Insider»، اوایل ماه اوت اولین تصاویر از این موشک های ضد رادار آمریکایی مورد استفاده علیه رادارهای روسیه در اوکراین در فضای مجازی منتشر شد. مقامات آمریکایی چند هفته بعد تایید کردند که موشک های ضد رادار AGM-88 را به اوکراین تحویل داده اند و این موشک ها توسط مهندسان هوافضای غربی بر روی جنگنده های MiG-29 Falkrom نصب شده است.

این در حالی است که بیش از ۶ ماه از آغاز جنگ روسیه و اوکراین می گذرد، یک منبع دیپلماتیک روسی اعلام کرد که این کشور عملا نیروی هوایی اوکراین را منهدم کرده است.

یک منبع دیپلماتیک روسی که نامش فاش نشده است گفت روسیه با نیروهای هوافضا و سیستم های دفاعی خود آنچه از نیروی هوایی اوکراین باقی مانده بود را نابود کرد.

وی به خبرگزاری روسی «تاس» گفت: تمامی پرسنل عملیاتی واجد شرایط نیروی هوایی سابق اوکراین از هواپیماهای میگ ۲۹، سوخو-۲۷ و سوخو-۲۵ با اقدامات مؤثر نیروی هوافضای روسیه و سامانه‌های دفاعی در حال عملیات هستند. ” نابود شدند.”

به گفته این منبع دیپلماتیک روسی، وعده های غرب برای تحویل هواپیماهای جنگی بیشتر که توسط اتحاد جماهیر شوروی سابق داده شده بود، احتمالاً محقق نمی شود.

این منبع گفت که اوکراین مجبور شد برای انجام ماموریت های جنگی، هوانوردان کمتر آموزش دیده را به جنگ بفرستد که منجر به “تلفات فاجعه بار” در میان پرسنل باقی مانده نیروی هوایی اوکراین شد.

به گزارش بیزینس اینسایدر، نیروی هوایی اوکراین در ۳۰ آگوست (سه شنبه ۸ سپتامبر) ویدئویی را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشت که نشان می دهد چندین موشک هارم AGM شلیک می شود، در کنار جت جنگنده MiG-29 در حال بارگیری و شلیک AGM، نصب GPS و یک تبلت در کابین خلبان نیز جالب است. این موشک دارای حسگری است که می تواند محل رادار دشمن را مشخص کند.

پس از آغاز درگیری روسیه با اوکراین، کشورهای غربی ضمن محکومیت مسکو و تشدید فشارهای اقتصادی، حمایت سیاسی، مالی و تسلیحاتی از کیف را در دستور کار قرار دادند. با وجود حمایت غرب، روسیه در میدان عمل توانسته است لوهانسک در شرق منطقه دونباس اوکراین را کنترل کند و در تلاش است تا بر تمام مناطق دونتسک تسلط یابد.

یک رسانه آمریکایی اخیرا در مورد کمک نظامی آمریکا به اوکراین نوشت، هدف رئیس جمهور آمریکا کمک به مجموعه نظامی و صنعتی آمریکا در میان تورم و مشکلات داخلی آمریکا است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید