تذکر نماینده بندرعباس به وزیر بهداشت/عدم وجود پست های بهداشتی ۲۴ ساعته در مراکز ادارات و نیروهای متخصص مردم را آزار داده است.


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، منصور آرامی نماینده مردم بندرعباس در جلسه علنی روز یکشنبه شورای اسلامی خطاب به وزیر بهداشت و درمان اظهار داشت: در جلسه علنی روز یکشنبه شورای اسلامی شهر تهران با حضور در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی را تشکیل می دهد.

وی گفت: وضعیت بهداشت و درمان حوزه های انتخابیه مناسب نیست. شهرستان های بندرعباس، قشم، حاجی آباد، خمر و ابوموسی از نظر نیروی انسانی متخصص، تجهیزات و حتی اعتبارات جاری وضعیت مناسبی ندارند.

آرامی گفت: مدیریت استان تمام توان خود را در این زمینه به کار گرفته است اما قادر به حل مشکلات استان نیست. جناب آقای. وزیر؛ در مراکز بخش های ما، کلینیک ها ۵ تا ۶ ساعت در روز کار می کنند. در شهرستان فرقان که در ۱۰۰ کیلومتری مرکز شهر قرار دارد، حادثه ای در شب عاشورا رخ داد و پسر ۱۷ ساله ای به دلیل عدم حضور پزشک و آمبولانس جان خود را از دست داد.

نماینده بندرعباس نیز خطاب به وزیر بهداشت تاکید کرد: آقای وزیر خیلی بد است که استان هرمزگان با این امکانات بهداشتی و درمانی در این مناطق پزشک متخصص نداشته باشد. مراکز دپارتمان ما کلینیک ۲۴ ساعته ندارند و چرا باید ۱۵۰۰۰ نفر فقط ۵ ساعت در روز پزشک داشته باشند و این با چه استاندارد بهداشتی و درمانی سازگار است؟ حتی در شهرهای شمیل، قاضی قاضی، تخت، طبل، فین و شهاب هیچ کدام درمانگاه ۲۴ ساعته ندارند؟

انتهای پیام/ ۳۷۲۸
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید