kermanyy

Friday, 22 October 2021

ترامپ و بایدن با مزایای نظارتی برای معترضان کنگره مخالفت خواهند کرد

ترامپ و بایدن با مزایای نظارتی برای معترضان کنگره مخالفت خواهند کرد


رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ روز جمعه وعده داد که “همه اقدامات لازم و مناسب” را برای محافظت از سوابق ریاست جمهوری خود در برابر درخواست “بسیار گسترده” کمیته مجلس که در مورد ناآرامی های کنگره تحقیق می کند – ایجاد نبرد احتمالی در دادگاه پس از اظهارات رئیس جمهور بایدن در کمیته دموکرات ها ، انجام دهد. باید اسناد را وارد کرد

به دلیل نادر بودن چنین دعوایی بر سر سوابق ریاست جمهوری سابق ، که در بایگانی ملی ذخیره می شود ، در مورد چگونگی پایان پرونده دادگاه ابهام وجود دارد.

ترامپ در نامه ای به آرشیو نوشت که اولین قسمت از پرونده های “بالقوه میلیون ها نفر” نمی تواند به دلیل حمایت های قانونی “که شامل ارتباطات ریاست جمهوری ، روند مشورت و وکیل می شود ، به کمیته منتقل شود. فواید. ”

دعوای حقوقی می تواند درخواست کمیته را به تأخیر بیندازد یا آن را زیر پا بگذارد.

بایدن کاخ سفید می گوید طوفان ژانویه 6 مجلس نمایندگان ایالات متحده با حرکت دیوانه وار حامیان ترامپ که تأیید نتایج کالج انتخاباتی را مختل کرد ، یک رویداد منحصر به فرد است که نیاز به وضوح دارد.

جن پساکی ، سخنگوی کاخ سفید روز جمعه در نشست روزانه خود گفت: “رئیس جمهور تأیید کرد که اثبات منفعت عمل مستحق اولین مجموعه اسناد کاخ سفید ترامپ نیست که توسط بایگانی ملی به ما ارائه شده است.”

رئیس جمهور دونالد ترامپ سپس در تجمعی پیش از شورش های کنگره در 6 ژانویه 2021 سخنرانی می کند.
رویترز

“همانطور که قبلاً گفتیم ، این یک روند مداوم است و اولین مجموعه اسناد خواهد بود و ما مسائل رفاهی را به صورت موردی ارزیابی می کنیم. ”

پساکی گفت: “رئیس جمهور همچنین تصریح کرد که معتقد است بسیار مهم است که کنگره و مردم آمریکا درک کاملی از وقایع آن روز داشته باشند تا دیگر تکرار نشوند. “

ترامپ با جمعیت زیادی در نزدیکی کاخ سفید صحبت کرد و گفت که انتخابات اندکی پیش از شکست برخی از حامیانش در کنگره و یافتن مایک پنس ، معاون رئیس جمهور ، “دزدیده شد” ، که امیدوار بود رای دهندگان بایدن را از ایالت های نوسان بزرگ رد کند.

رئیس جمهور جو بایدن
رئیس جمهور جو بایدن استدلال می کند که لازم نیست از طریق سوابق قبلی خود از آرشیو ملی ، مزایای قانونی دریافت کنید.
AP

یک مطالعه ویدیویی توسط وال استریت ژورنال نشان داد که اعضای گروه Proud Boys بازیگران اصلی در درگیری با پلیس بودند ، از جمله کمک به مهار حاشیه های بیرونی در حالی که ترامپ هنوز در حال صحبت است.

اشلی بابیت حامی ترامپ در زمان مرگ به ضرب گلوله کشته شد و سه حامی دیگر ترامپ نیز بر اثر فوریت های پزشکی جان باختند. برایان سیکنیک ، افسر پلیس کنگره آمریکا پس از درگیری با معترضان و چندین افسر پلیس و حداقل یک مظنون متهم خودکشی کرد.

اشلی بابیت ، زنی که در محاصره MAGA در کنگره آمریکا در واشنگتن دی سی در 6 ژانویه 2021 مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد.
متهم اشلی بابیت پس از تلاش برای صعود از درب شکسته و ورود به لابی بلندگو در جریان شورش های کنگره مورد اصابت گلوله قرار گرفت.
توییتر

ترامپ در بیانیه ای روز جمعه گفت: “دموکرات های چپ رادیکال سعی کردند جادوگران روسیه را شکار کنند ، استیضاح های دروغین را امتحان کردند و اکنون آنها دوباره سعی می کنند از کنگره برای آزار و اذیت مخالفان سیاسی خود استفاده کنند. خواسته های آنها بر اساس قانون یا واقعیت نیست – این فقط یک بازی برای این سیاستمداران است. “

ترامپ گفت: “دموکرات ها از قدرت مست هستند ، اما این حمله خطرناک به قانون اساسی ما و سابقه قانونی مهم کارساز نخواهد بود. تحقیقات غلط این کمیته در مورد 6 ژانویه بزرگتر از حقه بازی روسیه در مورد روسیه نیست. در عوض ، استفاده از قدرت دولتی برای جابجایی ترامپ و جنبش ما برای دوباره بزرگ شدن آمریکا ، بزرگترین دستاورد تاریخ است. “

جاناتان شاوب ، که امسال وکیل وزارت دادگستری بود ، در بررسی طولانی وبلاگ قانون Lawfare نوشت که حقوق روسای جمهور سابق در قبال اسناد نامشخص است. او در زمینه محاکمه استیضاح ترامپ به دلیل ادعای تحریک به شورش ، درباره زمینه قانونی غلط نوشت.

اگر ترامپ سعی می کند مزایای عمل در دادگاه استیضاح آینده را توجیه کند و بایدن از آن حمایت نمی کند ، این برای اولین بار است که من می دانم یک معاون رئیس جمهور به دنبال کسب امتیاز در برابر کنگره برخلاف میل رئیس جمهور است. جزر و مد. رئیس جمهور ، “او نوشت.

“هیچ چیز داخل [court precedent from the case Nixon v. Administrator of General Services] یا هرگونه تصمیم قانونی دیگر در صورت وجود چنین خندقی نتیجه خاصی به همراه دارد. هیچ صحرای مربوط به کنفرانس وجود ندارد. ”

یک کارمند امنیتی روز دوشنبه 18 ژانویه 2021 در بایگانی ملی شعبه ملی در واشنگتن ، دی سی ، ایالات متحده می نشیند.
جاناتان شاوب ، وکیل سابق استدلال می کند که هیچ سابقه قانونی برای روسای جمهور سابق برای حفاظت از اسناد اداری خود به عنوان آرشیو ملی وجود ندارد.
بلومبرگ از طریق گتی ایماژ

برخی از رفقای ترامپ همچنین گفته اند که برای ارتقاء آنها با کمیته مجلس تلاش خواهند کرد.

استیو وایت ، استراتژیست سابق کاخ سفید که در زمان شورش کارمند کاخ سفید نبود ، گفت که او به احضار هیأت پایبند نخواهد بود – از کمیته خواست که “در مورد تحقیر جنایتکارانه کنگره” حکم نخواهد داد. مرجع. ”

“در حالی که کمیته منتخب از ارتباط حسن نیت با شهودی که می خواهند با تحقیقات ما همکاری کنند استقبال می کند ، ما به هیچ شاهد اجازه نمی دهیم که احضاریه قانونی را به چالش بکشد. برای مرجع کنگره ، ”رئیس نمایندگی بنی تامپسون (D-Miss.) و لیز چنی معاون رئیس جمهور (R-Wyo.) در بیانیه ای گفتند.

6 ژانویه 2021 ، واشنگتن دی سی ، منطقه کلمبیا ، ایالات متحده: معترضان در سراسر ساختمان کنگره شاهد بودند که طرفداران طرفدار ترامپ در آن شورش می کردند و ساختمان کنگره را شکستند.  شورش پنجره ها را شکست و ساختمان کاپیتول را در تلاش برای سرنگونی نتایج انتخابات 2020 شکست.
رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ به دلیل استفاده از اعتراضات کنگره در تقلید از جنبش “دوباره آمریکا را بزرگ کنید” به دموکرات ها رفت.
ZUMAPRESS.com

کش پاتل ، حامی و وکیل ترامپ ، که در زمان شورش در پنتاگون کار می کرد ، در بیانیه ای اظهار داشت که هیچ نظری در مورد کار خود ندارد.

“من می توانم تأیید کنم که به موقع به احضارنامه پاسخ داده ام. فراتر از آن ، من درباره تجارت محرمانه خود با کمیته اظهارنظر نمی کنم. ” وی افزود: “اما من می توانم به شما اطمینان دهم که به گفتن حقیقت ادامه می دهم و روی Fight With Kash متمرکز خواهم بود تا به هر آمریکایی که در اینترنت اعتقاد داشته و نادرست گزارش داده است کمک کنم. ”

تهیه کننده لیز چنی
لیز چنی ، نماینده ، قول می دهد هر شاهدی را که با احضارهای کمیته مجلس مخالفت کند مجازات کند.
AP
مهندس ارشد سابق کاخ سفید ، استیو بنن
مهندس ارشد سابق کاخ سفید استیو بنن از پیروی از احضاریه کمیته مجلس خودداری می کند.
رویترز

دعواهای گذشته بر سر مزایای عمل ، مناسب بودن برنامه های کنفرانس را برجسته کرده است. به عنوان مثال ، جان بولتون ، مشاور امنیت ملی سابق ترامپ ، در اولین جلسه استیضاح ترامپ هرگز به دلیل عدم بررسی سریع قانونی پرونده شهادت نداد.

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *