تشکر رهبر انقلاب از سازندگان فیلم مستطیل سرخ


به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس، بیانات رهبر انقلاب اسلامی در دیدار دست اندرکاران کنگره شهدای ورزش با جمعی از مادران شهدای ورزش در ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ منتشر شد. صبح در محل برگزاری این همایش در تهران.

رهبر معظم انقلاب در دیدار شرکت کنندگان در کنگره شهدای ورزشکار و جمعی از مادران شهدای ورزشکار فرمودند: پایبندی ورزشکاران به مسائل دینی و فعالیت های جهادی تأثیر معنوی و اجتماعی زیادی دارد.

رهبر انقلاب همچنین با تشکر از تهیه کنندگان فیلم مستطیل قرمز درباره شاهد حضور جمعی از ورزشکاران و تماشاگران در جریان بمباران زمین فوتبال استان ایلام در دوران دفاع مقدس، تاکید کردند: بیان حقیقت. با آثار هنری یک کار ضروری است که باید با قدرت انجام شود.

مستطیل سرخ فیلمی به کارگردانی حسن و حسین سعیدخانی و تهیه کنندگی سید علیرضا سجادپور محصول سال ۱۳۹۴ می باشد که این فیلم برنده مدال طلای جشنواره فیلم میلان شد.

خلاصه داستان

نوشتار اصلی: حادثه بمب گذاری در زمین فوتبال در چوار

داستان این فیلم به یکی از وقایع جنگ ایران و عراق برمی گردد. داستان مردم جنگ زده ای است که حاضر به ترک محل زندگی خود نیستند. برای روحیه گرفتن در زمین مسابقه فوتبال برگزار می کنند اما در دقیقه ۵۵ بازی ناگهان متوقف می شود… رهبر معظم انقلاب درباره این حادثه می فرمایند: «این ماجرا باید برای مردم توضیح داده شود تا بدانند. شهدای چوار ایلام.»

مخاطبان این فیلم عمومی هستند و همچنین این فیلم در ساعت ۰۱:۴۰:۰۰ قابل دانلود است. از منظر گونه شناسی در سینمای ایران، مستطیل قرمز را جزو ژانر «سینمای دفاع مقدس» می دانند.

جوایز

فیلم «مستطیل سرخ» برنده جشنواره فیلم میلان است که جایزه ویژه سال ۲۰۱۹ را به شبکه ورزش جمهوری اسلامی ایران برای این فیلم اهدا کرد. این فیلم نیز برگزیده جشنواره بین المللی مقاومت و برنده دیپلم افتخار و لوح طلا از جشنواره ملی فانوس شده است.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید