تشکیل ۱۰ تیم فناوری در جهاد دانشگاهی سمنان


به گزارش خبرگزاری فارس از استان سمنان، علی منصفیراد رئیس جهاد دانشگاهی استان سمنان در جلسه ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان استان سمنان با اشاره به چهل و دومین سالگرد تأسیس جهاد دانشگاهی به فرمان امام خمینی (ره) ره)، گفت: با توجه به نامگذاری سال ۱۴۰۱ به نام «تولید، دانش بنیان، اشتغالزایی»، شعار امسال جهاد دانشگاهی نیز گرامیداشت چهل و دومین سالگرد تأسیس این نهاد انقلابی با عنوان «جهاد دانشگاهی» است. ؛ «اکوسیستم نوآوری نخبگان ایران» نام گرفت.

وی افزود: از ابتدای سال و در راستای تکریم منویات و فرمان مقام معظم رهبری، برنامه ها و مأموریت های ویژه و مناسبی در حوزه تولید و خدمات دانش بنیان در مجتمع جهاد دانشگاهی استان سمنان تدوین و اجرا شده است. با هدف توسعه و پیشرفت استان در این مناطق.

رئیس جهاد دانشگاهی استان سمنان تصریح کرد: طرح های فناورانه جهاددانشگاهی استان در چهار حوزه پزشکی و بیوتکنولوژی، معدن و شیمی، دام سبک و همچنین مراکز نوآوری و شکوفایی در حال تهیه و اجراست.

منصفیراد ادامه داد: در حوزه پزشکی و بیوتکنولوژی، کلینیک ناباروری، کلینیک دیابت (مرکز جامع ترمیم زخم) و خدمات مهندسی بافت (زیر نظر مرکز جامع زخم) در حال اجراست.

وی بیان کرد: در حوزه معدنی و شیمیایی سه طرح تولید مالچ طبیعی، تولید کود آلی و تولید قطعات حفاری معادن غیرنفتی به عنوان کار ویژه در حوزه توانمندی های معدنی و معدنی استان در حال انجام است. پتانسیل ها

رئیس جهاد دانشگاهی استان سمنان تاکید کرد: در حوزه دام سبک با توجه به مصوبه سفر رئیس جمهور به استان سمنان تحت عنوان طرح مرکز ملی دامداری شهرستان مهدیشهر، ایجاد دامپروری (بیوتکنولوژی گاو سبک). ) و راه اندازی ایستگاه پرورش گوسفند سنگسری به عنوان دو پروژه این فناوری در استان سمنان در حال اجراست.

وی همچنین از فعالیت چهار مرکز نوآوری و شکوفایی در این موسسه خبر داد و اعلام کرد: مرکز نوآوری و شکوفایی نرم افزارهای موبایل و تبلت، مرکز نوآوری و شکوفایی در طراحی اپلیکیشن موبایل، مرکز نوآوری و شکوفایی مواد و تجهیزات پزشکی و مرکز نوآوری E o رونق دامداری و صنایع تبدیلی در جهاددانشگاهی استان فعال است و ۱۰ تیم فناور در این مراکز در حال طراحی و پیاده سازی فناوری و ایده های دانش بنیان هستند.

منصفیراد با بیان اینکه طرح های فناورانه جهاد دانشگاهی در راستای ماموریت های بزرگ جهاد دانشگاهی به تصویب رسید، ادامه داد: امسال طرح های فناورانه مختلفی در حوزه دام و مرکز درمان ناباروری، کمپ معدن و … اجرا می شود.

وی افزود: طرح های فناوری جهاد دانشگاهی سمنان زمینه اشتغال مستقیم و غیرمستقیم را فراهم می کند که با اجرای کامل این طرح ها برای ۶۰ تا ۷۰ نفر اشتغال ایجاد می شود.

انتهای پیام/۷۴۰۰۱/م/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید